1.W tę niedzielę:

 • Powracamy do lektury katechizmu – część II „Celebracja misterium chrześcijańskiego”. Prosimy o wcześniejsze /ok. 10 minut/ przychodzenie.
 • Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Rozpoczynamy rozprowadzać album z kościołami naszej Archidiecezji, który może być dobrym prezentem na różne okazje. W tomie III na str. III i 66-71 są piękne fotografie z naszego kościoła. Niestety za jeden album mamy oddać wydawnictwu 100 PLN.
 • Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie, małe remonty i małe inwestycje.

2.W tym tygodniu:

 • W czwartek od godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.
 • Kontynuujemy II część „Świątecznej Wizyty Duszpasterskiej-AD 2024”. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i sugestie co do pracy naszej Parafii. Dziękujemy i prosimy o pilotowanie księdza i o wcześniejszy sąsiedzki rekonesans. Chcemy odwiedzić wszystkich mieszkańców /nawet i tych, którzy nigdy nie przyjmowali księdza/, ale nie chcemy być nachalni. Podczas wizyty nie przyjmujemy tzw. „kopert”. Nie dlatego, że Parafia nie ma potrzeb finansowych /bo one są duże/, ale po to, aby nie utożsamiać wizyty kapłana ze zbiórką pieniędzy oraz ze względów bezpieczeństwa. Ma to być osobiste spotkanie mające na celu poznanie parafian, wnikanie w ich problemy oraz aktualizacja danych na temat rodziny. Dlatego dobrze byłoby, aby podczas wizyty kapłana byli obecni wszyscy członkowie rodziny. Dziękujemy za ofiary z racji Wizyty Duszpasterskiej składane na tacę i przesyłane na konto Parafii.
 • Porządek Wizyty Duszpasterskiej:

– w poniedziałek /22 kwietnia/ od godz. 15-tej /:
Krężnicka /od numeru 170 do 188a/.

– we wtorek 23 kwietnia/ od godz. 15-tej /:-I Ksiądz
Krężnicka /od numeru 192 do 210/

– we wtorek /23 kwietnia/ od godz. 15-tej /:-II Ksiądz
Krężnicka /od numeru 212 do 236/

– w środę /24 kwietnia/ od godz. 15-tej /:-
Krężnicka /od numeru 238A do 334/

– w piątek /26 kwietnia/ od godz. 15-tej /:- I Ksiądz
Lipska /od numeru 5A do 41A-numery nieparzyste/

– w piątek /26 kwietnia/ od godz. 15-tej /:- II Ksiądz
Lipska /od numeru 14 do 52-numery nieparzyste/

– w sobotę /27 kwietnia/ od godz. 10-tej/:-
Stary Gaj /cała/

– w poniedziałek /29 kwietnia/ od godz. 15-tej /:
Tęczowa /nr 13A, Letniskowa, Rosy, Poranna

– we wtorek 30 kwietnia/ od godz. 15-tej /:-I Ksiądz
Marzanny /od numeru 1 do 13/

– we wtorek /30 kwietnia/ od godz. 15-tej /:-II Ksiądz
Marzanny /od numeru 15 do 53/ 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Mszą św. o godz. 10.30 rozpocznie się w naszej Parafii Regionalny Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego.
 • 28 kwietnia 2024 będziemy wspominać 230 rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 12:00, następnie po Mszy świętej około godziny 13:00 odbędzie się przejście pod pomnik poświęcony Tadeuszowi Kościuszce znajdujący się przy przychodni. Inicjatorem wydarzenia jest Rada Dzielnicy Zemborzyce, p. Ryszard Łoziński, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich.
 1. Mieszkańcom z ul. Krężnickiej /numery domów od 76 do 82B/ dziękujemy za zorganizowanie sprzątania i ofiarę na kościół w wysokości 50 PLN, a przed kolejną niedzielą o zorganizowanie sprzątania prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej /od numeru 84 do 94/.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 3. W tym tygodniu zmarła śp. Grażyna Klimek z Jabłonnej, wieloletnia organizatorka wyjazdów pielgrzymkowych z naszej Parafii. Pogrzeb odbędzie się w Jabłonnej w poniedziałek o godz. 14.00.
 4. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Feliksa Krzewińska.