1. W tę niedzielę:
 • Niedziela Papieska w naszej Parafii. Najpierw słuchamy św. Jana Pawła II, a dopiero potem nabywamy kremówki. Prosimy pozostać trochę dłużej po Mszy św. Kremówki przyjechały prosto z Wadowic. 7 PLN za jedną kremówkę przekazujemy na wsparcie finansowe Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.
 • Zbieramy ofiary na remont instalacji grzewczej oraz na remonty w naszym kościele.
 • Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej powracamy do sprawy zbiórki „DACH 2022” rozpoczętej w czerwcu 2022 roku. Do tej pory nie wszystkie rejony i ulice zorganizowały zbiórkę na ten cel. Nie będziemy mówić które. W najbliższych dniach wyznaczone osoby przejdą po rejonach i ulicach gdzie nie było zorganizowanej zbiórki. Od rodzin, które ofiarowały na ten cel pieniądze w zakrystii, przez konto czy też podczas wizyty duszpasterskiej ponownych ofiar w ramach tej zbiórki „DACH 2022” nie oczekujemy. Oczywiście mogą się zdarzyć nieliczne nieścisłości w ewidencji ofiar, za które z góry przepraszamy. Koszt remontu dachu nad kaplicą, prezbiterium i zakrystią to ok. 200 tys. PLN netto. Na dziś dzień zebranych jest 110 tys. PLN.
 • Zapraszamy na lody do kawiarenki pod chmurką u Świętego Marcina.
 1. W tym tygodniu:
 • Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
 • We wtorek rozpoczynamy spotkania w ramach świetlicy dla rodziców, zwłaszcza matek z małymi dziećmi. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 9.00 do 12.00. Chcemy stworzyć miejsce przyjazne, oferujące pełne wsparcie w każdej dziedzinie rodzicom i dzieciom. Babcie i dziadkowie z małymi dziećmi również mile widziani.
 • W sobotę, od g. 9.00 do 10.30, na parkingu parafialnym będziemy gościć IV Lubelski Rajd Zabytkowych Samochodów. Najstarsze modele mają ok. 100 lat.
 • W sobotę o godz. 12.00 I Komunia święta dla dzieci klas III z Zemborzyc Tereszyńskich.
 • W sobotę od godz. 10.00 do 14.00 w remizie OSP-Zemborzyce można będzie oddać krew.
 • Również w sobotę po Mszy św. wieczorem do ok. godziny 21-ej Kościół Domowy zaprasza dzieci, młodzież, wspólnoty parafialne na modlitwę uwielbienia połączoną z czuwaniem przed Zesłaniem Ducha Świętego.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela atrakcji dla dzieci i dorosłych z racji Zesłania Ducha Świętego, Dnia Dziecka, Dnia Matki, Pikniku Strażackiego. Prosimy o ciasto na poczęstunek tzw. agapę.
 1. Dziękujemy za piękne przeżywanie Misji Świętych. Ojcowie Oblaci byli pozytywnie zaskoczeni ilością osób codziennie przychodzących i przeżywaniem przez nich każdego dnia Misji.
 2. Dziękujemy za ciasto i słodycze ofiarowane na stół podczas Misji i bierzmowania.
 3. Dziękujemy za dar ołtarza z racji bierzmowania. Jest to czerwony ornat /w który był ubrany Ks. Biskup Adam/ oraz obrusy na ołtarz.
 4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Modrej od numeru 1 do 24 za posprzątanie kościoła. Kolejne sprzątanie polecamy Rodzicom dzieci I komunijnych z Zemborzyc Tereszyńskich.
 5. Podczas przyjęć komunijnych bądźmy wyczuleni na „sacrum”. Nie kupujmy, nie zamawiajmy, nie zgadzajmy się, aby na stole były rzeczy /np. serwetki itp/ z symbolami eucharystycznymi, czy sylwetkami Świętych, które po przyjęciu komunijnym wylądują w śmietniku.
 6. Poświęcenie pól w Zemborzycach Tereszyńskich w poniedziałek 29 czerwca, a w Zemborzycach Podleśnych we wtorek 30 czerwca o godz. 19-ej.
 7. Legion Maryi, od 03.06.2023 g. 8.00 do 04.06.2023 g. 8.00, w ramach JERYCHA zaprasza do modlitewnego czuwania w intencji kapłanów. Prosimy o zapisywanie się wspólnotami
  i indywidualnie do prowadzenia tej modlitwy według grafika, który znajduje się w zakrystii.
 8. Pamiętajmy – „W progi Boże w godnym ubiorze”.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 10. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Zofia Górka, śp. Antoni Pieniążek, śp. Wacław Goluch, śp. Edward Pyszniak.