1. W tę niedzielę:
• Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.
• Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!
• Gościmy O. Wiesława – misjonarza ze zgromadzenia Ojców Oblatów. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. O Wiesław po Mszy św. będzie rozprowadzać kalendarze misyjne.
• W całej Polsce, również i u nas, odbywa się „Badanie religijnych praktyk niedzielnych Polaków”. Wychodzimy z kościoła, bez pośpiechu, tylko głównym wejściem
• Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.
• Zbiórka do puszki – „Fundusz Solidarności Misyjnej”

2. W tym tygodniu:
• Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Jezusa, wraz z Maryją, Kościoła. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
• W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. z racji nadania imienia Szkole Podstawowej nr 39.
• We wtorek, od 9-tej do 12-tej, zapraszamy na plebanię do świetlicy dla mam z małymi dziećmi.
• W środę, po Mszy św, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
• W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
• W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
–Sobota, 28 października – św. św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (święto).

3.W przyszłą niedzielę:
• Dzieci na Mszę św. o godz. 12-tej przychodzą przebrane za różnych Świętych. Może to być Święta czy Święty z litanii do wszystkich Świętych, ale dziecko powinno wytłumaczyć po czym można poznać, że jest to właśnie ten Święty.

4. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem. Są również w środku parafialnej gazetki „U Świętego Marcina” Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Będziemy potem wyczytywać według ulic i wsi.
5. W zakrystii u P. Michała jeszcze można nabyć nowe wydanie książki „Dzieje Zemborzyc” autorstwa naszego regionalisty Ryszarda Łozińskiego.
6. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Przy porządkowaniu grobów prosimy o sortowanie śmieci i nie mieszanie plastiku i szkła z liśćmi. Już teraz dziękujemy za kulturalne sprzątanie.
7. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Dolnych od numeru 61 do 90 za sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół w wysokości 370 PLN. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Dolnych od 91 numeru do końca.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
9. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Misiak z Zemborzyc Tereszyńskich, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
11. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Wiesław Mędykowski, śp. Jan Kaźmierczak.