1.W tę niedzielę:

 • Trzecia niedziela wielkanocna. Kazania głosi ks. Adam Pendel.
 • Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Dzisiaj i za tydzień przed Mszami św. czytamy dłuższy fragment Ewangelii według świętego Jana.
 • Spotkanie dla dzieci klas III na Mszy św. o godz. 12-tej i po niej.
 • Spotkanie dla młodzieży klas VIII na Mszy św. o godz. 17-tej i po niej.
 • Chętnych zapraszamy na projekcję filmu religijnego „Zmartwychwstały” po Mszy św. o godz. 17-tej.
 • Od godz. 9.45 zapraszamy do kawiarenki parafialnej pod chmurką na lody. Dzisiaj sponsorujemy sobie lody, okazujemy miłosierdzie, nawzajem w małym gronie.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – Uroczystość ku czci św. Wojciecha Biskupa
  i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 9.00
  i 18.00.
 • We wtorek – święto ku czci św. Marka Ewangelisty.

– o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w sprawie parkingu, dokończenia zbiórki z roku 2022 na remont dachu itp.

 • W środę o godz. 19.00 spotkanie grona redagującego gazetkę „Młodzież u Świętego Marcina”
 • W sobotę święto ku czci św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy
  i Doktora Kościoła

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Dobrego Pasterza – Niedziela powołaniowa. Na Mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 będziemy gościć w naszym kościele Siostry ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza.
 • Przed pierwszą Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 • Na parkingu parafialnym, od 9-tej do 13-tej będzie można w specjalnym autobusie oddać krew. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Danuty Daniewskiej pod numerem telefonu 504-136-830 i zapoznanie się z informacjami wywieszonymi w gablocie.
 1. Za dwa tygodnie /7 maja/ rozpoczynamy w naszej Parafii Misje Święte.
 2. Mieszkańcom ul. Łąkowej dziękujemy za posprzątanie kościoła. Była jedna osoba. Prosimy o zorganizowanie sprzątania przed kolejną niedzielą mieszkańców ul. Marzanny od numeru 1 do 15, a Radę Dzielnicy, z racji świąt narodowych, prosimy o ukwiecenie kościoła.
 3. W soboty na plebanii od godz. 13-tej można bezpłatnie skorzystać ze stołu do tenisa oraz z bilarda. W tym celu prosimy kontaktować się z p. Michałem Kutrzepa pod numerem telefonu:795 581 090.
 4. Prosimy o przynoszenie starych prześcieradeł /bez gumek/. Będą z nich robione podkłady dla chorych w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
 5. Kiedy parking jest zatłoczony, a brama przy plebani na stałe otworzona – można tam parkować.
 6. „W progi Boże w godnym ubiorze”. Rozpoczyna się ciepła, gorąca pora roku. Dbajmy o godny strój, kiedy idziemy do kościoła na Mszę św.
 7. Komunia św. w roku 2024 będzie w Niedzielę Trójcy Świętej /niedziela przed Bożym Ciałem/ tj. 26 maja
 8. Ostrzegamy przed oszustami: „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek”, „na prokuratora” itp. Jeśli ktoś „chce nam pomóc” i wymaga od nas szybko, natychmiast pieniędzy, trzeba podziękować za „troskę” i z innego telefonu !!! zadzwonić na Policję.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 11. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Janina Januszko, śp. Stanisława, Zofia Oberska, śp. Zofia Gieroba, śp. Helena Jachacz, śp. Wladysława Mącik.