OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 stycznia 2021
III Niedziela Zwykła

1.Dziś:

 • Niedziela Słowa Bożego, która ma pomóc nam rozbudzić świadomość wagi Pisma świętego w naszym życiu. Może ta niedziela zaowocuje w przyszłości powstaniem kręgu biblijnego w naszej parafii.
 • Zbiórka do puszek na terenie Archidiecezji Lubelskiej na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek.
 • Ostatni moment dla dzieci oddawania rozwiązań krzyżówek. W następną niedzielę będziemy nagradzać zaangażowanie dzieci.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, Ap.
 • We wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
 • W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prb., dK
 • W każdy czwartek wystawienie Najśwętszego Sakramentu o godz. 17-tej.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Ostatnia niedziela z kolędami, szopkami, choinkami. Po Mszy św.
  o godz. 12-tej i 15-tej wspólne śpiewanie kolęd.
 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca Kościoła pierwszych wieków, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc. Dziękujemy za odśnieżenie parkingu.
 4. Chociaż parafia nie ponosi odpowiedzialności za zniszczone nagrobki w razie sytuacji losowych, to jednak w zeszłym tygodniu usunęliśmy dwa drzewa zagrażające zniszczeniem nagrobków w sektorze „H” i „K”. Koszt to 3 240 PLN. Do wycięcia jest jeszcze ok. 10-ciu drzew. Na wiosnę planowana jest kosmetyka wszystkich drzew.
 5. Zachęcamy do ubezpieczania nagrobków na wypadek zniszczenia. Nie zawsze uda się przewidzieć, które drzewo czy gałąź zagraża zniszczeniem nagrobka.
 6. Wielu ludzi pyta jakie u nas są opłaty-ofiary cmentarne. W związku z tym zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu ustalenia prawa do dysponowania grobem oraz do składania regularnych ofiar na utrzymanie porządku na cmentarzu. Od pewnego czasu śmieci na cmentarzu są sortowane. Szczegóły regularnych ofiar chcielibyśmy omówić choćby z przedstawicielami Rady Parafialnej.
 7. Rodzicom dzieci I-szo komunijnych przypominamy o uczeniu dzieci pacierza i katechizmu. Kolejne działy z katechizmu do nauki to dział: „O Aniołach” i „O człowieku” /str.2-4/. Tzw. długiego pacierza najlepiej uczyć dziecko klękając z nim codziennie wieczorem do modlitwy. Aby trochę pomóc rodzicom od pierwszej niedzieli lutego długi pacierz będziemy odmawiać przed każdą niedzielną Mszą św. Wystarczy przyjść z dzieckiem.
 8. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Czytajmy polską, dobrą, katolicką prasę. „To, czy w Tobie zwycięża dobro czy zło, nie zależy od przypadku, lecz od tego, czym karmisz swoje oczy, umysł i serce.”
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Jabłoński, śp. Kazimierz Daniewski i śp. Andrzej Podsiadło. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.