Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 1. W tę niedzielę:
 • Puszka na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej „Źródło”, osób z niepełnosprawnością, zapraszają na „Letni Kiermasz”. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na cele związane z prowadzoną rehabilitacją osób niepełnosprawnych intelektualnie.
 • Dożynki Parafialne. Rozpoczniemy je o godz. 11.30 przy plebanii, skąd wyruszy korowód z wieńcami, następnie Msza św. o godz. 12-tej. O godz. 13-tej występ zespołu ludowego „Małe Głusko”, od godz. 13.45 atrakcje dla dzieci ze Stowarzyszeniem KLANZA, o 14.30 tańce integracyjne. Ponadto degustacja wyrobów lokalnych wytwórców, wirtualne okulary, przejażdżka Teslą i bryczką, sztuczne rodeo, dmuchańce, bańki mydlane, konkurs o wodzie, biesiadne śpiewanie itp.
 • Przy stoisku MPWiK-u można nabyć nowe wydanie kroniki Zemborzyc.
 • Na parafialnym parkingu – akcja AUDIKABUS – „Twój słuch naszą troską” w ramach której zainteresowani mogą skorzystać z bezpłatnego przesiewowego badania słuchu oraz
  z konsultacji specjalistów.
 • Wójt Gminy Konopnica również zaprasza na Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.30.
 1. W tym tygodniu:
 • patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

 • W poniedziałek – w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
 • W czwartek – początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli ze SP 39 na Mszę Świętą o godz. 9-tej.
  – W Zemborzycach Tereszyńskich w szkole Msza św. również o godz. 9-tej. W poniedziałek, wtorek, środę od godz. 17.30 i przed Mszą w czwartek można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  – Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83).
  – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Sakramentu Pokuty od godz. 17-tej.
 • I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca
 • W najbliższy piątek – I piątek miesiąca – Sakrament Pokuty dla dzieci od godz. 16.00, Msza św. o 16.30. o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, następnie Msza św.,
 • W sobotę – Msza św. o godz. 8.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny i całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.
  – zapraszamy na próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej
 1. W przyszłą niedzielę:
 • I niedziela miesiąca tzw. adoracyjna/ – zmiana tajemnic różańcowych.
 • Puszka na „Świetlice Caritas”.
 1. W Wąwolnicy uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. /Komunikat Arcybiskupa/
 2. Dziękujemy druhom z OSP Zemborzyce Tereszyńskie za pomoc w organizowaniu pikniku wojskowego, dożynek i za wszelką pomoc.
 3. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na remont dachu składane w zakrystii, przez wpłaty na konto i w rejonach. I tak: ul. Modra – 1 250 PLN, ul. Marzanny – 2 180 PLN. Zebraliśmy już 36% z całej sumy.
 4. Starostom naszych dożynek dziękujemy za ofiarowane obrusy na ołtarze w naszym kościele.
 5. Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Krężnickiej 125 /budynek przychodni zdrowia/ zaprasza w nowych godzinach: poniedziałek 10-18, wtorek 10-16, środa 8-16, czwartek 12-16, piątek 10-18.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alinę Grabowską z Zemborzyc Podleśnych i śp. Henryka Maciochę z Lublina. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.
 9. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Marcin Bardel, ks. Stanisław Rzepecki, ks. Jan Wójcik, ks. Marian Tujak, ks. Hieronim Świć, ks. Michał Słowikowski.