1. W tę niedzielę:
 • Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
 • Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka i KSM jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka i KSM pełnią misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
 • Zbiórka do puszki na pomoc osobom bezdomnym.
 • Po Mszy św. wieczorem Kościół Domowy zaprasza na Wieczorną Modlitwę Uwielbienia.
 • Nadal rozprowadzamy „Kalendarz Maryjny”. 
 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek, od 9-tej do 12-tej, zapraszamy na plebanię do świetlicy dla mam z małymi dziećmi.
 • W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.
 • W czwartek w salce duszpasterskiej na plebanii od godz. 17-tej bal Andrzejkowy dla dzieci w wieku do lat 7-miu.W programie liczne atrakcje, malowanie twarzy, zabawy muzyczne, bańki, balony. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– w piątek Sakrament Pokuty dla dzieci o godz. 16-tej i Msza św. o godz. 16.30. Od godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty, nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.
– sobotę po Mszy św. rano nabożeństwo I soboty miesiąca i całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W tym tygodniu patronuje nam:
  – w czwartek, 30 listopada,  Święty Andrzej Apostoła. 

3.W przyszłą niedzielę:

 • I niedziela /adoracyjna/ miesiąca.
 • W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Pod patronatem Księdza Arcybiskupa Budzika o godz. 13:30 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się Orszak Świętego Mikołaja. Dokładny program jest zamieszczony na plakatach i na parafiamikolaj.pl
 1. Osoby, które będą roznosiły opłatek, prosimy o pobieranie opłatka już dzisiaj i nie czekanie do Adwentu. Dzisiaj opłatki można pobrać w zakrystii, a w ciągu tygodnia na plebanii. Pobranych jest dopiero 220 opłatków, a rodzin jest ok.1700.
 2. Dokładny plan „Świątecznej Wizyty Duszpasterskiej-AD 2024” od 4 grudnia do Świąt Narodzenia Pańskiego znajduje się w gablocie, na stronie internetowej naszej Parafii oraz w gazetce. Prosimy o sprawdzenie numerów domów i zgłaszanie poprawek. Zgodnie z zaleceniami po wizytacji kanonicznej naszej parafii i licznymi sugestiami naszych parafian, spróbujemy przeprowadzić ją tylko i wyłącznie po południu. Podczas wizyty nie będziemy przyjmowali ofiar pieniężnych. Nie dlatego, że Parafia nie ma potrzeb finansowych /bo one są duże/, ale, aby nie utożsamiać wizyty kapłana ze zbiórką pieniędzy oraz ze względów bezpieczeństwa.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Podleśnych od numeru 91 do 120 za sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół w wysokości 200 PLN. W sobotę o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Podleśnych od numeru 121 do końca.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Tomasz Janiak, śp. Stanisława Kowalczyk, śp. Stefan Wnuczek, śp. Andrzej Wojciechowski, śp. Jan Kowalski, śp. Leszek Mendel.