1. W tę niedzielę:
  • Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu
    i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża św. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  • Gościmy p. Roberta – alkoholika, który nie pije alkoholu 28 lat. P. Robert podzieli się swoim świadectwem. Jutro o godz. 19.00 , na plebanii pierwsze spotkanie wspólnoty Anonimowych Alkoholików. ZAPRASZAMY
  • O godz. 12-tej I Komunia święta uczniów SP 39. Podczas przyjęć bądźmy wyczuleni na „sacrum” i nie używajmy serwetek i innych rzeczy z symbolami eucharystycznymi, czy sylwetkami Świętych, które po przyjęciu komunijnym wylądują w śmietniku.. Rzeczy /dewocjonalia/, symbole, obrazki religijne, nigdy nie powinny być wyrzucane na śmietnik. Można je ewentualnie z szacunkiem spalić.
  • Zachęcamy, zwłaszcza gości I Komunijnych, do kupna albumu z kościołami naszego dekanatu. Są tam również fotografie z naszego kościoła /str. 66-71/

Arcybiskup Stanisław Budzik zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny o godz. 16.15. Wcześniej Msza św.
w Archikatedrze o godz. 15-tej.

       2. W tym tygodniu:
• patronuje nam:
– w środę – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, wspomnienie obowiązkowe,
– w sobotę – św. Justyn, męczennik, wspomnienie obowiązkowe.
• Biały Tydzień dla dzieci I Komunijnych. Msza św. codziennie o godz. 18-tej. We wtorek dzieci pielgrzymują do Matki Bożej Kębelskiej. Tam o godz. 17-ej będzie odprawiona Msza św. w ich intencji.
• W środę od godz. 17.15 Sakrament Pokuty dla dzieci i Rodziców z racji rocznicy I Komunii św..
• W czwartek – dzieci I Komunijne i rocznicowe zapraszamy na godz. 9-tą.
– uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego, lecz nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 9-tej wyruszymy tradycyjnie z procesją do czterech ołtarzy: od kościoła ulicą Krężnicką do Krzyża przy ulicy Cienistej i z powrotem tą samą trasą.
Początek procesji ok. godz. 10-tej. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”– będziemy śpiewać w czasie procesji.
Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas ze swym błogosławieństwem. Prosimy o pobieranie banerów do dekoracji ołtarzy. IV ołtarz, przy kościele, tradycyjnie przygotowują Rodzice dzieci I komunijnych.
Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej  i Bożego błogosławieństwa. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich: dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych, Gospodynie i Gospodarzy wiejskich w strojach ludowych, Strażaków, Harcerki i Harcerzy w strojach galowych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do niesienia Różańca św. i do funkcji dzwonników. Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy do czynnego udziału w procesji. Już dzisiaj prosimy ustalić z p. Michałem, kto będzie nieść i jakie feretrony, sztandary.
Po procesji kolejna Msza św. o godz. 12-tej i jeszcze o godz. 17.00.
Ofiary zebrane na tacę w Uroczystość Bożego Ciała są przeznaczone na stypendia przyznane przez Centrum Jana Pawła II.
– W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
– W sobotę o godz. 19.00 poświęcenie pól
w Zemborzycach Dolnych /w. III i IV/.

3. W przyszłą niedzielę:
• Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00.
4. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie, udekorowanie kościoła, wykoszenie trawy oraz za ofiarowanie czerech białych ornatów i odnowienie puszki na Komunię św. W kolejną sobotę o sprzątanie kościoła prosimy Rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.
5. Przypominamy, że w soboty po Mszy św. o godz. 8-ej jest całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zaczyna się modlitwą za Ojczyznę – Litanią Narodu Polskiego, a ok. godziny 14-tej Adoracja prowadzona jest przez Diakonię Uwielbienia. Zachęcamy do tej modlitwy podczas której Pan Bóg często rozwiązuje wiele problemów.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
7. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Pizoń z Zemborzyc Podleśnych, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15-tej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
8. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Stanisław Krzewiński, śp. Zofia Olszewska, śp. Zofia Górka, śp. Kazimierz Wysokiński, śp. Tadeusz Krzewiński, śp. Stanisław Kotarski.