1. W tę niedzielę:
 • Przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 • Przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 1. W tym tygodniu:

patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty O. Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

 • W środę – po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.

– VI Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zapraszamy i naszych mężczyzn do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Warsztaty  przygotowujące w tygodniu poprzedzającym na stronie: www.oblezenie.mezczyzni.net

 1. W przyszłą niedzielę:
 • W Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 • Spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych w czasie i po Mszy św. o 12-tej oraz kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godz. 17-tej. Przypominamy, że pierwszymi i najważniejszymi katechetami są Rodzice.
 1. Próba chóru w środę o godz. 19-tej.
 2. Serdecznie dziękujemy za remont ławek w kościele, przegląd instalacji grzewczych i pomoc w uprawie pola.
 3. Z Radą Dzielnicy Zemborzyce i naszym Radnym Leszkiem Daniewskim, w ramach Budżetów Obywatelskich podejmujemy ponownie walkę o oświetlenie ul. Pasiecznej tzw. Tatarówki. Zakwalifikowanie projektu do realizacji wymaga naszej pełnej mobilizacji, zaangażowania i poparcia poprzez głosowanie, bowiem w roku poprzednim przegraliśmy minimalnie. W głosowaniu mogą wziąć udział również mieszkańcy Lublina spoza naszej parafii. Głosować można w formie elektronicznej lub papierowej. Karty do głosowania dostępne będą po każdej niedzielnej Mszy św. przed kościołem. Głosowanie w dniach od 23 września do 10 października.
 4. 4 października nasza Parafia bierze udział w Różańcowym Jerycho. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie internetowej. Już dziś można się wpisywać w godziny czuwania.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lucjana Krzyszczaka, śp. Wojciecha Możdżenia, śp. Tadeusza Grudzińskiego i śp. Zofię Wojciechowską. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.
 8. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.:   Józef Bieńkowski, ks. Czesław Dmochowski, ks. Wacław Romanek, ks. Tadeusz Miazga, ks. Czesław Furtak. ks. Wacław Banach, ks. Tadeusz Dul, ks. Andrzej Karp.