OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27 grudnia 2020
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:
JEZUSA, MARYI  I JÓZEFA

1.Dziś:

 • Uroczystość Świętej Rodziny.
 • Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dbajmy
  o rodzinę. Po Panu Bogu to najważniejszy fundament naszego życia.
 • Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd po Mszy św. o godz. 12.00

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – św. Młodzianków, mm., święto
 • W czwartek – Ostatnia Msza św. roku 2020 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Starego Roku o godz. 17.00, aby każdy mógł spokojnie wrócić przed 19-tą do domu. Tego dnia nie ma Mszy św. wigilijnej z 1 stycznia o ggodz. 18.00.
 • W piątek – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu wstrzemięźliwość od mięsa nie obowiązuje. Możemy uzyskać odpust zupełny uroczyście śpiewając hymn:
  „O Stworzycielu Duchu przyjdź”
 • W sobotę – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów, dK, wspom.
 • W sobotę – I sobota miesiąca. Podczas nabożeństwa I soboty m-ca o godz. 8.00 uroczysty akt zawierzenia dla tych osób, które zakończyły rekolekcje ZAWIERZENIE-33

3.W przyszłą niedzielę:

 • Będziemy przygotowywać się do Orszaku Trzech Króli, który będzie
  6-tego stycznia przed godz. 12-tą. Będą rozdawane korony, śpiewniki
  i naklejki. Prosimy również przynosić szopki wykonane samodzielnie.
  6 stycznia będziemy je nagradzać.
 1. Wizyty duszpasterskiej w znanej nam formie w tym roku nie będzie.
  W poniedziałek rozpoczniemy kolędowe Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem rodzin z tych ulic, które normalnie danego dnia odwiedzilibyśmy. Będzie to Msza św. albo o 19-tej albo o 10-tej. Będzie również możliwość złożenia ofiary kolędowej na tacę. Aby odnotować tę ofiarę w karcie rodziny jako zaangażowanie w pomoc Parafii i realizację V przykazania kościelnego, prosimy ofiary składać
  w dokładnie podpisanych kopertach /nazwisko i adres/. Można ofiary składać również na konto parafialne z dopiskiem „Kolęda”. W tym roku planowaliśmy odwiedzać Parafian przed i po południu, dlatego też wyznaczonych rejonów na jedną godzinę będzie więcej.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc: OSP Zemborzyce Tereszyńskie: Ireneusz Wróbel, Andrzej Kuśmierczuk, Andrzej Skamrot, Bartłomiej Majchrowicz, następnie Mirosław Zarajczyk, Leszek Wilczek, Jacek Jachowicz, Paweł Wilczek – ofiarowali i ustawiali choinki w kościele, Marcin Łabiga i Witold Krzewiński ofiarowali siano, Krzysztof Woźniak
  i Jerzy Szymański /przegląd i odpowietrzenie instalacji grzewczej w kościele/, Krzysztof Birski i  Adam Putowski ofiarowali nowe stojaki pod choinki, młodzież /dekorowanie i sprzątanie kościoła przed świętami/. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielnie przez cały Adwent uczestniczyli w Roratach i którzy ofiarowali dary dla potrzebujących.
 3. Prasa katolicka. Został tylko Mały Gość Niedzielny.
 4. Solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa.