1. W tę niedzielę:
 • Pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 • Dziękujemy Ojcu Wiesławowi ze zgromadzenia Ojców Oblatów za posługę Słowa. Po Mszy św. Ojciec Wiesław będzie rozprowadzać kalendarz misyjny jako pomoc dla misji.
 • W naszej Parafii gości Ikona Świętej Rodziny. Nawiedza ona rodziny. Jest możliwość, aby w zakrystii, ustalić datę – i Ikonę, na jedną dobę, zabrać do swego domu.
 • Dziękujemy za ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Na Mszy św. o godz. 17.00 i zaraz po niej, w kościele, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Następnie spotkanie przy pizzy i herbacie na plebanii.
 • W ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego „Adventus w Kościele Rektoralnym pw. Św. Piotra Apostoła w Lublinie, przy ul. Królewskiej 9 o godzinie 19.00. odbędzie się pierwszy koncert, na którym wystąpi Szwajcarski Duet Doron Szleifer – kantor synagogi w Bazylei oraz Korina Marti – klawisimbalum i flety. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy
 1. W tym tygodniu:
 • I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu,

– w piątek o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci. Pół godziny wcześniej Sakrament Pokuty. Od godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • W sobotę – po Mszy św. rano o godz. 8.00 nabożeństwo I soboty miesiąca i całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • patronują nam:

– w środę, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł,  brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich (święto).

– w sobotę, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego
z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 • Codziennie do środy włącznie o godz. 17.15, różaniec za zmarłych.
 • W środę od godz. 19.30 zapraszamy na plebanię do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji na Mundialu w Katarze.
 • Polecamy, za dobrowolną ofiarą, zdrapki adwentowe. Zdrapka adwentowa to pewnego rodzaju pomoc w dobrym przeżywaniu Adwentu.
 • Lista kandydatów i sposób głosowania będzie wywieszona w gablocie przed kościołem oraz na stronie psmlublin.pl . Lista będzie jeszcze uzupełniana. 
 1. W przyszłą niedzielę:
 • I Niedziela miesiąca tzw. Adoracyjna
 • Głosowanie na kandydatów do Rady Parafialnej.
 • Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na pomoc dla maleńkiej Emilki Taczała chorej na anomalię Ebsteina.
 • Zaczniemy rozprowadzać Kalendarz Maryjny, Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 1. Ofiary zebrane do puszki przez cały okres Adwentu przeznaczone są na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie, oprócz niedziel, o godz. 6-tej rano. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Po roratach dla wszystkich dzieci jest planowane śniadanie /drożdżówka z herbatą/, a następnie odprowadzenie dzieci ze SP 39 do szkoły. W tym celu potrzebna jest zgoda rodziców. Tekst zgody wyłożony jest pod chórem.
 3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Janowskiej za przyjęcie zaszczytu sprzątania kościoła oraz za ofiarę na dekorację /kwiaty/ w wysokości 700 PLN. W kolejną sobotę o zaszczyt sprzątania i dekorowania kościoła poprosiły harcerki i harcerze wraz z Rodzicami.
 4. Z powodu złych procedur głosowania po raz drugi przegraliśmy projekt obywatelski w sprawie oświetlenia ul. Pasiecznej. Znowu z naszą dzielnicą wygrał Zalew. Interpelację w tej sprawie Radnego Rady Miasta Lublin z naszej Parafii p. Leszka Daniewskiego można przeczytać na stronie naszej Parafii w dziale „Aktualności”
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i dziękujemy, że prasa nie zostaje.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Annę Melaniuk z ul. Lipskiej. W poniedziałek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Genowefy Wójcik z Zemborzyc Wojciechowskich. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. W tym tygodniu są to  śp.: ks. Jerzy Wnuk, ks. Mieczysław Brzozowski, ks. Henryk Dulniak, ks. Wiktor Łopuch, ks. Andrzej Kostrzewa, ks. Stefan Młynarczyk, ks. Franciszek Patyra, ks. Zenon Ziomek, ks. Mariusz Madej, ks. Kazimierz Sagan, ks. Ryszard Ciostek.