Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

1.W tę niedzielę:

 • Arcybiskup zaprasza na uroczystości do Sanktuarium w Wąwolnicy /3 września/ i do Chełma /8 września/. Komunikat.
 • Przed kościołem loteria fantowa. Każdy los /5 PLN/ wygrywa. W loterii bierze udział 300 fantów. Zostało tak wiele rzeczy przyniesionych, że nie wszystkie dzisiaj są wyłożone.
 • Po Mszy św. zbiórka do puszki na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”

 

 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– Poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
– We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach
i w naszym całym narodzie.
– W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
– W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
– Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy rodziców i dzieci do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 17.00, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W zakrystii lub kancelarii możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca, a którzy sami nie mogą przybyć do kościoła. 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystości maryjne w Wąwolnicy.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.
 • Ofiary do puszki na świetlice Caritas.
 • Kolejny kiermasz ciast. Ciasto prosimy przynosić najpóźniej w sobotę wieczorem.
 1. Kancelaria Parafialna jeszcze w tym tygodniu czynna jest w poniedziałki i czwartki.
 2. Za dwa tygodnie, 10 września, Dożynki Parafialne Każdą wieś prosimy o przygotowanie wieńców. Prosimy również lokalnych wystawców o zgłaszanie swego udziału w dożynkach i prezentację swoich wyrobów.
 3. Dziękujemy za kolejne ofiary na zbiórkę „DACH 2022”.
 4. Dziękujemy osobom parkującym na naszym parafialnym parkingu, poza godzinami nabożeństw, za zrozumienie, że utrzymanie go w czystości wymaga nakładów pracy i kosztów oraz za ofiary na ten cel. Ofiaromat-parkomat znajduje się w przedsionku kościoła. Można również ofiary na utrzymanie parkingu składać w kancelarii albo bezpośrednio u p. Tadeusza.
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Adamek z Lublina. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 7. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Józef Przybylski, śp. Jadwiga Barańska, śp. Kamil Markiewicz, śp. Rafał Rutkowski.