1. W tę niedzielę:
 • Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 • Od godz. 11.30 niedziela atrakcji dla dzieci i dorosłych z racji Zesłania Ducha Świętego, Dnia Dziecka, Dnia Matki, Pikniku Strażackiego. Dziękujemy za ciasto na wspólny stół.
 • Zapraszamy do kawiarenki pod chmurką Lody u Świętego Marcina.
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
  – Poświęcenie pól w Zemborzycach Tereszyńskich o godz. 19-tej.
  – Po Mszy św. o godz. 18-tej spotkanie Rady Parafialnej.
 • We wtorek – poświęcenie pól w Zemborzycach Podleśnych o godz. 19-tej przy Krzyżu obok posesji P. Skalskich.
 • W środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00;
  – W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i majówka o godz. 17.30, następnie Msza św.; spowiedź święta dla wszystkich o godz. 17.00. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30.
 • W sobotę – Msza św. o godz. 8.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 • – Legion Maryi, w ramach JERYCHA zaprasza do modlitewnego czuwania w intencji kapłanów. Prosimy o zapisywanie się wspólnotami i indywidualnie do prowadzenia tej modlitwy według grafika, który znajduje się w zakrystii. Początek: 03.06.2023 g. 8.00. Zakończenie: 04.06.2023 g. 8.00. 
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Świętujemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św., z wyjątkiem godz. 12-tej, krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • O godz. 12-tej I Komunia święta. Stałych bywalców Mszy św. o tej godzinie prosimy o ustąpienie miejsca dla dzieci I komunijnych, ich rodzin i gości. Msza święta za: † Adelę Rejak, Franciszka, Ewę Wiśniewską została przeniesiona na godz. 9-tą. Za zmianę serdecznie przepraszamy.
 1. Dziękujemy I wspólnocie Kościoła Domowego za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszej modlitwy uwielbienia i o dary Ducha Świętego.
 2. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych z Zemborzyc Tereszyńskich. za sprzątanie kościoła i za dar ołtarza w postaci obrusów maryjnych. W tym roku ojcowie dzieci I Komunijnych nie odnawiają parkanu, bowiem jest planowany jego gruntowny remont. Za tydzień prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci z klas III SP 39.
 3. Rocznica I Komunii św.–AD 2022 11 czerwca o godz. 12-tej.
 4. Powoli kończymy zbiórkę ofiar na remont dachu nad kaplicą, prezbiterium i zakrystią. Radni i upoważnione osoby do zbiórki będą mieć identyfikator z pieczątką Parafii. Koniec  prac planujemy na połowę czerwca.
 5. Na parkingu parafialnym Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta ustawiło kontener na używaną odzież.
 6. Dziękujemy za Waszą ofiarność i pomoc w utrzymaniu naszej Parafii.
 7. Dziękujemy za słuchanie Ojca Świętego Jana Pawła II oraz za ofiary na SMAL.
 8. Pamiętajmy – „W progi Boże w godnym ubiorze”.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina”. Dzisiaj trzeci numer gazetki: „Dzieci u świętego Marcina”.
 10. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Lucyna Dalmata, śp. Grzegorz Jakubowski, śp. Kazimierz Wysokiński, śp. Tadeusz Krzewiński, śp. Stanisław Kotarski, śp. Henryk Wojciechowski.