W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej:  451 168 789. 

1.W tę niedzielę:

 • Przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował,
  że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
 • Dziękujemy ks. Zbyszkowi za posługę Słowa.
 • Od 9.45 do 14-tej zapraszamy do kawiarenki na spotkanie przy lodach, ciastku, kawie czy herbacie. Rozważamy !!! ulokowanie stoiska z lodami na parkingu na cały okres letni.

2.W tym tygodniu:

 • Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Codziennie w ramach nabożeństwa majowego, a następnie czerwcowego, po Mszy św. wieczorem, przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego śpiewając Hymn do Ducha Świętego.
 • We wtorek – liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W środę – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Dzieci to nasza przyszłość.

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.

– spotkanie Rady Parafialnej w sprawie remontu dachu i zbiórki środków na ten cel. Zbiórka rozpocznie się po
5 czerwca.

 • Pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17-tej i Msza św. o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18-tej;

– w piątek: spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00; Msza św. o 16.30; spowiedź święta dla dorosłych od godz. 17.00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; Msza św. o 18-tej.

– o godz. 19.00 próba dla kandydatów do Bierzmowania

–  sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i całodzienna Adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.30. Dziękujemy osobom stale dyżurującym, mieszkańcom z Zemborzyc Wojciechowskich
i ul. Ku Słońcu i zachęcamy również inne osoby. W najbliższą sobotę przede wszystkim mieszkańców Zemborzyc Podleśnych II, III, IV i ul. Kukułczej.

– o godz. 10-tej próba dla dzieci przed I Rocznicą Komunii św., następnie nabożeństwo pokutne i Sakrament Pokuty.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • I rocznica Komunii św. o godz. 12-tej.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • Od godz. 10-tej do 16-tej zapraszamy na festyn rodzinny – „Parafialny Dzień Dziecka”. W programie bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych: dmuchańce do zjeżdżania i skakania, sztuczne rodeo, bańki mydlane, sztukmistrze
 1. Już od wtorku zegar na wieży kościelnej powinien wybijać godziny /od 7.00 do 21.00/. Dziękujemy p. Leszkowi Wawer, który przed laty ufundował ten zegar, za opłacenie urządzeń do wybijania godzin i ich montażu.
 2. Dziękujemy za Waszą ofiarność i pomoc w utrzymaniu naszej Parafii.
 3. Dziękujemy Kościołowi Domowemu za sprzątanie kościoła.
 4. Po wielu latach starań naszego radnego p. Leszka Daniewskiego rozpoczęła się budowa bardzo potrzebnego fragmentu chodnika od kościoła do cmentarza. Poprawi on bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Dziękujemy p. Radnemu i prosimy o dalsze działanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i dzielnicowej. Jest jeszcze wiele do zrobienia np. przyłącze elektroenergii, lampy na cmentarzu, światło na ul. Pasiecznej itd. Jednocześnie wykonawca przeprasza za wszelkie utrudnienia  podczas trwania prac.
 1. W czwartek po Mszy św. próba dla dzieci I komunijnych.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 4. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grażynę Rejak, śp. Sławomira Białek i śp. Artura Boryga, a w tym tygodniu pożegnamy śp. Zofię Górka, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Wprowadzenie pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 5. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Marian Mroczek, ks. Adam Czuk, ks. Krzysztof Galewski, ks. Stanisław Chmiel, ks. Tadeusz Bereza, ks. Franciszek Jakóbczyk, ks. Jan Kowalski.