1. W tę niedzielę:
 • Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W wielu kościołach, które nie znają daty poświęcenia, rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. My znamy datę konsekracji naszego kościoła /6 X 1907 r/.
 1. W tym tygodniu:
 • Kończy się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach, a zwłaszcza wszystkim grupom, które prowadziły modlitwę różańcową. Dzięki nim nabożeństwa różańcowe były czasem żywej modlitwy. Przypominamy, że jeszcze w naszym kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30, celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszamy na tę modlitwę.
 • We wtorek, od 9-tej do 12-tej, zapraszamy na plebanię do świetlicy dla mam z małymi dziećmi.
 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Godziny Mszy Świętych jak w niedzielę. O godz. 11.15, na cmentarzu, modlitwa różańcowa, a po niej o godz. 12-tej Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych Parafian /bez wyczytywania/, następnie procesja po cmentarzu parafialnym.
 • W czwartek Dzień Zaduszny – będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 9-tej i 18-tej. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Ponadto obowiązuje: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Od piątku niektóre alejki na cmentarzu są oświetlane do godz. 22-ej.
 • I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca

– w czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie.
– w piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Pół godziny wcześniej Sakrament Pokuty. O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką – po Mszy św. rano nabożeństwo I soboty miesiąca i całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

 • W tym tygodniu patronuje nam:

–Sobota, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela tzw. adoracyjna, zmiana tajemnic Różańcowych
 1. Na podstawie badania praktyk religijnych z zeszłej niedzieli, możemy stwierdzić, że obecnie w niedzielnej Mszy św. bierze udział 25% z wszystkich mieszkańców naszej Parafii. W 2022 roku było to 22%, a w 2015 roku 35%.
 2. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem. Kartki wspominkowe można oddawać na tacę albo w zakrystii i również można je składać na cmentarzu przy bramie głównej 31 października /wtorek w godzinach 11-16-ta/ i 1 listopada /w godzinach 9-12-ta/. Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Od 2 do 10-tego listopada /oprócz niedzieli 5-tego listopada/ będziemy wyczytywać imiona naszych bliskich zmarłych według ulic i wsi podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15. W niedziele listopada o 16.30 modlitwa różańcowa za wszystkich wiernych zmarłych. Porządek modlitwy wspominkowej jest w intencjach, w gablocie oraz na stronie internetowej.
 3. Prosimy o kulturalne sprzątanie na cmentarzu. NIE MIESZAMY PLASTIKU I SZKŁA Z LIŚĆMI. Gospodarzy prosimy o zabranie liści. Już teraz dziękujemy za kulturalne sprzątanie.
 4. Przy drugiej bramie cmentarza /od strony kościoła/ znajduje się regał na klosze zniczy do ponownego wykorzystania. Można tam stawiać i zabierać klosze. Zwłaszcza te z symbolami religijnymi, aby nie poniewierały się na śmietniku.
 5. Uważajmy na hieny cmentarne. Podobno dobrym sposobem, aby zniechęcić takie osoby do kradzieży, jest popryskanie wiązanek i zniczy woskiem.
 6. Zwyczajem lat poprzednich Rada Dzielnicy 1 listopada na cmentarzu parafialnym będzie zbierała ofiary na odnowienie zabytkowych nagrobków.
 7. W zakrystii u P. Michała jeszcze 3 książki „Dzieje Zemborzyc” autorstwa naszego regionalisty Ryszarda Łozińskiego.
 8. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Dolnych od numeru 91 do końca za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 420 PLN, a rodzinom Obarów, Kuśmierczuków i Mącików. za ofiarowanie kwiatów i udekorowanie nimi kościoła. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Podleśnych od numeru 1 do 30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Świtek z Lublina i śp. Lucyna Frankowska z ul. Krężnickiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.