1. W tę niedzielę:
 • Trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. W dniach 24-29 października ofiarami do puszki pod chórem wspieramy Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszki na „Fundusz Solidarności Misyjnej” .
 • O godz. 16.15 modlitwa różańcowa w intencji tych, którzy ścieli Krzyż w lesie Rudki, o ich nawrócenie i doświadczenie miłości Boga.
 • Na Mszy św. o godz. 17-tej spotkanie dla uczniów klas VIII-ch – kandydatów do Bierzmowania. Po spotkaniu zapraszamy do kawiarenki na plebani na pizzę.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

 • W środę – po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek o godz. 19-tej spotkanie dla chętnych /od klasy VIII wzwyż/, aby śpiewać w scholi młodzieżowej. Zapraszamy.
 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom stale adorującym i dyżurującym. Zachęcamy również inne osoby. Powinno być przynajmniej dwie osoby. Nie może być takiej sytuacji, że podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie ma nikogo w kaplicy.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.

 1. W przyszłą niedzielę:
 • Będziemy gościć O. Michała ze Zgromadzenia Ojców Michalitów z Charkowa. Będzie głosić kazania i zbierać ofiary do puszki dla potrzebujących.
 • Dzieci na Mszę św. o godz. 12-tej przychodzą przebrane za różnych Świętych. Może to być Święta czy Święty z litanii do wszystkich Świętych, ale dziecko powinno wytłumaczyć po czym można poznać, że jest to właśnie ten Święty.
 1. Wyłożone są już kartki wspominkowe. Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Będziemy potem wyczytywać według ulic i wsi.
 2. Kończy się miesiąc październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 16.15. Zapraszamy dzieci i młodzież. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 3. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Przy porządkowaniu grobów prosimy o sortowanie śmieci i nie mieszanie plastiku i szkła z liśćmi. Już teraz dziękujemy za kulturalne sprzątanie
 4. Dziękujemy Akcji Katolickiej za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę oczekujemy inicjatywy oddolnej. Począwszy od listopada wrócimy do wyznaczania sprzątających według ulic i wiosek.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Gierobę, a we wtorek o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Liska. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Jan Słoma, ks. Jan Augustynek, ks. Leszek Szuba, ks. Kazimierz Gajda, ks. Franciszek Haładyj, ks. Stanisław Kiełboń, ks. Ryszard Dziura, ks. Henryk Misztal, ks. Jan Hryniewicz, ks. Tadeusz Flis.