Intencja Papieska:
Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

1. W tę niedzielę:
• I Niedziela /adoracyjna/ miesiąca.
• Zmiana tajemnic Różańca św.
• Dziękujemy członkom Domowego Kościoła za świadectwo wiary. Zapraszamy chętne małżeństwa do nowopowstającego kręgu. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczorem.

2.W tym tygodniu:
• Gorzkie Żale o godz. 17.30. we wtorek, w czwartek i w sobotę.
• W I czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
• We wtorek rano zapraszamy mamy z małymi dziećmi do świetlicy na plebanii.
• W piątek po raz dziesiąty z Archikatedry Lubelskiej wyjdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy trwają na stronie internetowej www.edk.lublin.pl Zapraszamy osoby chętne do pomocy przy wydawaniu herbaty uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Telefony kontaktowe osób koordynujących: P. Monika Baran – 511 419 555 i P. Grażyna Krzewińska – 500 687 206.
• Również w piątek od godz. 17:30 do 19:00 i w sobotę od 10 do 14 godziny zapraszamy na warsztaty z Porozumienia bez Przemocy. Poprowadzi je Pani Małgorzata Sobiesiak z Warszawy – Trenerka Komunikacji opartej na Empatii. Więcej szczegółów w środku gazetki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Prosimy się zapisywać.
• W sobotę po Mszy św. o godz. 8-ej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do tej modlitwy podczas której Pan Bóg często rozwiązuje wiele problemów.

3.W przyszłą niedzielę:
• II Niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie.
• Po Mszy św. o godz. 9-tej I część Gorzkich Żali, aby wiele osób mogło skorzystać ze skarbca treści pasyjnych i otrzymać odpust zupełny, w ostatnie niedziele Wielkiego Postu będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
• Po Mszach świętych przed kościołem nasza młodzież będzie rozprowadzać palmy.
• Przez całą niedzielę Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek będą zbierać dobrowolne ofiary do puszki
na Dom Pomocy Społecznej św. Józefa, który prowadzą w Woli Gułowskiej. Dom Przeznaczony jest dla 35 osób. w podeszłym wieku (kobiet i mężczyzn).
• Po Mszy św. wieczorem chór Emilia zaprasza na słowno-muzyczne rozważania pasyjne o Męce Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
• Z okazji Dnia Kobiet Klub Seniora „ZEMBORZYCE” zaprasza w dniu 10 marca 2024 r. o godz. 17.00 na spotkanie w Świetlicy Wiejskiej w Zemborzycach Wojciechowskich 83H. Szczegóły na plakacie w gablocie.
4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które do tej pory spływają z racji Wizyty Duszpasterskiej.
5. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o zorganizowanie w regionach zbiórki ofiar na „Kwiaty do Grobu Pańskiego”. Specjalne karty można pobrać w zakrystii lub w kancelarii.
6. Dziękujemy rodzinie z ul. Janowskiej za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 300 PLN. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami. W najbliższą sobotę o sprzątanie prosimy kolejne 15 rodzin z ul. Janowskiej /numery domów 75/1-129 /.
7. Rekolekcje, a raczej Renowacja Misji Świętych, w naszej Parafii odbędą się w dniach 14-17 marca 2024. W czwartek i piątek nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W czwartek i piątek dzieci ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich będą mieć spotkania o godz. 11-tej, a ze SP nr 39 o godz. 13.15. W sobotę dzień Sakramentu Pokuty. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 8.30, 16.00 i 17.00. Prosimy nie odkładać Sakramentu Pokuty na Niedzielę Palmową.
8. W związku z tym, że w Wielkim Tygodniu nie może być świętowane Zwiastowanie Pańskie nie będzie również Mszy św. o godz. 9.00. Osoby, które zamówiły intencje Mszy św. na ten termin prosimy o kontakt
9. W uroczystość św. Józefa, aby każdy mógł się imieninowo pomodlić za swych bliskich wprowadzamy o godz. 9-tej Mszę św. zbiorową. Intencje na tą Mszę św. można składać w zakrystii lub kancelarii.
10. Szkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich ogłasza nabór do klas pierwszych. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej szkoły.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i STAŚ. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina”.
12. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
13. W tym tygodniu odeszli od nas śp. Edward Bałabuch z Zemborzyc Podleśnych, śp. Genowefa Kubecka z Zemborzyc Wojciechowskich i śp. Adela Wypych z Lublina, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
14. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Marian Brzeziński, śp. Edward Stachyra, śp. Ryszard Tymicki, śp. Danuta Zaborek, śp. Joanna Kruszyńska, śp. Marek Kubecki, śp. Helena Materek, śp. Małgorzata Oleksak.