Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrześniowej modlitwy prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

1.W tę niedzielę:

 • Uroczystości maryjne w Wąwolnicy.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.
 • Ofiary do puszki na świetlice Caritas.
 • Kolejny kiermasz ciast.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:
  – w czwartek – Bł. Ignacy Kłopotowski
 • W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć go modlitwą zapraszamy na Mszę św. o godz. 8-ej w naszym kościele. W Zemborzycach Tereszyńskich Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego na prośbę Rodziców i Dyrekcji w szkole o godz. 9-tej.
 • W środę po Mszy św. wieczorem spotkanie Rady Parafialnej.
 • W piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. z błogosławieniem ziarna siewnego o godz. 9.00 i 18.00. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno Słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej i pierwsza zbiórka ministrantów o godz. 9-tej.
  – o godz. 10-tej spotkanie Oazy Dzieci Bożych na które zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 13 lat.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej.
 • II niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna.
 • Dożynki Parafialne i zarazem Festyn Rodzinny. Każdą wieś prosimy o przygotowanie wieńców. Prosimy również lokalnych wystawców o zgłaszanie swego udziału w dożynkach i prezentację swoich wyrobów. W programie uroczysta Msza św. o godz. 12-tej, wcześniej korowód w wieńcami i chlebem, następnie o 13-tej część oficjalna i występy zespołów: Mały Głusk, Rola, Chór Kościelny, gwiazda wieczoru „Drewutnia” i Orkiestra Dęta OSP z Niedrzwicy Dużej. Ponadto liczne stragany, zwiedzanie „Stacyjkowa” /Ciuchcia w Zemborzycach/ i atrakcje dla dzieci.
 • Prawie połowa parkingu będzie zajęta i wjazd bliżej kościoła zamknięty, dlatego samochody prosimy parkować bardziej na placu zielonym przy plebanii oraz na polu przy skrzyżowaniu ul. Pszczelej i Krężnickiej /dziki wjazd bliżej przejazdu kolejowego/.
 1. Kancelaria Parafialna jeszcze w tym tygodniu czynna jest tylko w poniedziałek i czwartek.
 2. Mija rok od objęcia przez p. Józefa Telęgę obowiązków organisty w naszej Parafii. Dziękujemy za ten rok pracy przy organach, za występy chóru i pracę w kancelarii. Życzymy p. Józefowi Bożego Błogosławieństwa i licznych owoców w dalszej pracy artystycznej w naszej Parafii. Np. powstania chóru męskiego i scholi gregoriańskiej.
 3. Z racji Dożynek i rozstawianych namiotów, już w sobotę, prosimy nie stawiać samochodów blisko kościoła. Będą oznaczenia.
 4. Dziękujemy za kolejne ofiary na
 5. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców ul. Tęczowej od 5 do 167 numeru.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Zdeb z Zemborzyc Podleśnych /Jakubówki/. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Mariusz Zieliński, śp. Władysława Berecka.