OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31 października 2021
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tę niedzielę:

 • Na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościmy znanego nam O. Wiesława ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Dziękujemy za posługę słowa. Po Mszach będzie rozprowadzać kalendarz misyjny. Jest to forma pomocy misjom.
 • Dzieci na Mszę św. o godz. 12-tej przychodzą przebrane za różnych Świętych.
 • Również na Mszy o godz. 12-tej będą nagradzane własnoręcznie wykonane różańce oraz uczestniczenie w nabożeństwie różańcowym.
 • O godz. 16.15. ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 • Wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Będziemy potem wyczytywać imiona naszych bliskich zmarłych według ulic i wsi. Porządek modlitwy wspominkowej jest w intencjach, w gablocie oraz na stronie internetowej.
 • Dzieci I komunijne mają spotkanie po Mszy św. o godz. 12-tej, a kandydaci do bierzmowania po Mszy św. o godz. 17-tej.
 • Kawiarenki dzisiaj nie będzie.
 1. W tym tygodniu:
 • I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
 • Codziennie o godz. 17.15 różaniec za zmarłych. W niedzielę o 16.15.
 • W środę, po różańcu za zmarłych, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Dziękujemy za zamontowanie puszki na podziękowania i prośby w przedsionku kościoła.
 • W czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość Sakramentu Pokuty,
  – po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej,
 • W sobotę – o godz. 9.00 próba scholi dziecięcej, zbiórka ministrantów i lektorów połączona z próbą asysty przed odpustem, a o godz. 10-tej Oaza Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność, ofiary składane na tacę i wpłacane na konto oraz za wszelką pomoc. Dziękujemy za przegląd instalacji grzewczej w kościele. Kiedy temperatura spada poniżej 12-tu st. ogrzewanie powinno włączać się automatycznie.
 2. Serdecznie dziękujemy za sortowanie śmieci na cmentarzu, a p. Mateuszowi Kwiatkowskiemu za wywiezienie liści, których było bardzo dużo.
 3. – 1 listopada (Msze Święte jak niedzielę). O godz. 11.30 modlitwa wspominkowa,
  a po niej ok. godz. 12-tej Msza św. i procesja po cmentarzu parafialnym. Oczywiście przy dobrej pogodzie.

– 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św.  o godz. 9-tej i 18-tej /w kościele/, a o godz. 12-tej /przy dobrej pogodzie/ zapraszamy na Mszę św. i  procesję po cmentarzu parafialnym za wszystkich bliskich zmarłych.

 1. Penitencjaria Apostolska, tak jak w ubiegłym roku, rozszerzyła odpust zupełny w intencji zmarłych na cały miesiąc listopad. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który w poszczególnych dniach listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych.
 2. Na naszym cmentarzu pojawił się symboliczny grób „Dziecku Nienarodzonemu”.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej /powrócił miesięcznik „Staś” dla dzieci/ i naszej gazetki parafialnej „U Świętego Marcina”. Niestety gazety znów pozostają.
 4. Rodzinom Obarów, Kuśmierczuków i Mącików. dziękujemy za udekorowanie kościoła kwiatami.
 5. Niestety pojawili się złodzieje na naszym cmentarzu. Prosimy o znakowanie oraz zgłaszanie przypadków kradzieży ozdób nagrobnych.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W tym tygodniu pożegnamy śp. Helenę Mazurek, której pogrzeb odbędzie się w środę /3 listopada o godz. 11.00/ i śp. Tadeusza Stec, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek /4 listopada o godz. 14.00/. Wprowadzenie i modlitwa różańcowa pół godziny wcześniej.