OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 lipca 2021
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Intencja papieska: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

 

1.W tę niedzielę:

 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Niestety, z powodu złej pogody, eksperyment z barkiem, kawiarenką na parkingu przenosimy na inny termin.
 • Gościmy w naszej Parafii ks. Wojciecha Stasiewicza, który pracuje w Charkowie na Ukrainie. Dziękujemy za wygłoszone słowo. Po Mszy św., przed kościołem, będzie zbierać ofiary na dzieła charytatywne w Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.
 • Pod chórem są wyłożone kartki wypominkowe. Zmarłych polecanych modlitwie na tych kartkach będziemy wyczytywać 11 lipca przed Mszą św. o godz. 12-tej na cmentarzu.

 

 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 • W środę – o godz. 17.15 w kaplicy Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączone z litanią ku czci św. Józefa.
 • W czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

– o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy możliwość Sakramentu Pokuty.

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • O godz. 12-tej Msza św. na cmentarzu w intencjach zbiorowych. Przed Mszą św. Różaniec za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.
 • II niedziela miesiąca. Będzie zbierana taca inwestycyjna przeznaczona na położenie kostki brukowej na cmentarzu. Zwłaszcza przy sektorze B.
 1. 4 sierpnia tego roku wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na pielgrzymka.lublin.pl
 2. Zapraszamy do Klubu Aktywnego Seniora. Kolejne spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczorem.
 3. Trwa kosmetyka drzew na cmentarzu. Pracujemy również nad wycinką uschniętych drzew. Zachęcamy jednak do ubezpieczania nagrobków na wypadek zniszczenia. Nie zawsze uda się przewidzieć, które drzewo czy gałąź zagraża zniszczeniem nagrobka. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za zniszczone nagrobki w razie sytuacji losowych.
 4. Z racji urlopu ks. Tomasza, naszego parafialnego kanclerza, od poniedziałku tj. 5 lipca do piątku 9 lipca włącznie kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur. Ofiary za gazetkę, broszury i prasę katolicką prosimy wrzucać do skarbonki w ścianie.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Ewa Barbara Milanowska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.