OGŁOSZENIA PARAFIALNE
01 sierpnia 2021
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Intencja papieska: Módlmy się za Kościół, aby otrzymywał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

1.W tę niedzielę:

 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/.
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
 • Gościmy w naszej parafii ks. Pawła Wierzchonia, lubelskiego kapłana, który służy Kościołowi w dalekim Mikołajewie na Ukrainie. Po Mszach św. będzie okazja wspomóc jego misję.
 • Rozpoczyna się miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości Narodu.

2. W tym tygodniu:

 • W poniedziałek możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 • W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya prezbitera, patrona proboszczów.

–  o godz. 17.15 w kaplicy Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączone z litanią ku czci św. Józefa.

 • W czwartek– o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 9-tej i 18-tej. O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
 • O godzinie 21.00 w łączności z Sanktuarium Maryjnym w Licheniu rozpocznie się czuwanie modlitewne: „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Będziemy modlić się o to by Polska zwyciężyła w walce dobra ze złem.
 • W sobotę o 8-ej nabożeństwo I soboty m-ca.

3.W przyszłą niedzielę:

 • II niedziela miesiąca. Będzie zbierana taca inwestycyjna.
 • Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zbiórka do puszek.
 • Po Mszy świętej o godzinie 12-tej niespodzianka dla dzieci.

4. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
5. Zapraszamy do Klubu Aktywnego Seniora. Spotkania w czwartki po Mszy św. wieczorem.
6. Z racji wakacji kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna jedynie we wtorek, środę i czwartek. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. bądź telefoniczny.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur.
8. 7 sierpnia o 6-tej rano z parkingu przy kościele wyrusza parafialna pielgrzymka do Warszawy.
9. Wielkie „Bóg zapłać” parom młodych: Rafałowi i Justynie, Sebastianowi i Ewelinie za kwiaty do naszego kościoła.
10. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Tatara i śp. Halinę Jaworską oraz odszedł od nas śp. Ryszard Leszcz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10-tej /wprowadzenie o godz. 9.30/. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.