1. W tę niedzielę:
 • Dziś I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Różańcowych. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Rozpoczynamy rozprowadzanie Kalendarza Maryjnego. Orientacyjna cena 8 PLN.
 • Proponujemy również zbiór wierszy naszej poetki pani Jadwigi Dajewskiej pt. „Chwile życia”. Pani Jadwiga cały dochód przekazuje na kościół. Aby zwróciły się koszty druku i coś zostało jako ofiara na kościół sugerujemy ofiarę 25 PLN. 
 1. W tym tygodniu:
 • Do 10-tego listopada trwa modlitwa za naszych zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych. Będziemy wyczytywać imiona naszych bliskich zmarłych według ulic i wsi podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15. W niedziele listopada o 16.30 modlitwa różańcowa za wszystkich wiernych zmarłych. Porządek modlitwy wspominkowej jest w intencjach, w gablocie oraz na stronie internetowej.
 • We wtorek, od 9-tej do 12-tej, zapraszamy na plebanię do świetlicy dla mam z małymi dziećmi.
 • W środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto,

– do środy trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. W tych dniach można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu. Udziela się go wiernemu, który w tych dniach pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Ponadto obowiązuje: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W sobotę – Święto Niepodległości i odpust w naszej parafii ku czci św. Marcina. Porządek Mszy św. niedzielny.

– o godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa z procesją. Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Wójtowicz. Nie uciekajmy z sumy odpustowej. Odpust to święto naszej Parafii, a suma odpustowa, to wyraz tego święta. Dobrze byłoby zorganizować skromny poczęstunek po sumie. Miały być rogale św. Marcina, ale nie wyszło.
– Przed sumą odpustową o godz. 11.30 zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z chórem „Emilia”.
– Przed i po sumie odpustowej rozprowadzana będzie Kronika Zemborzyc.
– Serdecznie prosimy, zwłaszcza Rodziców dzieci I komunijnych i kandydatów do bierzmowania, o wcześniejsze deklarowanie się w zakrystii do niesienia feretronów, figur podczas procesji.
– Przed Mszą św. wieczorem zapraszamy do wspólnego, rodzinnego, indywidualnego śpiewania pieśni patriotycznych, a o godz. 18.00 Klub Seniora „Zemborzyce”, przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich Zemborzyce Tereszyńskie zaprasza do salki w Domu Parafialnym na Wieczornicę Patriotyczną z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprawa muzyczna p. Tomasz Wnuk i Andrzej Kuśmierczuk.
– Przed kościołem przed Mszą św. o godz. 10.30 i 12.00 będą wyłożone kotyliony przygotowane w ramach wolontariatu przez młodzież naszych Szkół Podstawowych.
– z racji odpustu i straganiarzy prosimy nie parkować pojazdów na parkingu przy jezdni.

 • W tym tygodniu patronujE nam:
  – w piątek – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;
  – w sobotę – św. Marcin, biskup,

3.W przyszłą niedzielę:

 • II niedziela miesiąca – Taca inwestycyjna na przegląd instalacji grzewczych w kościele i ogrzewanie.
 • Spotkanie Rodziców i dzieci I komunijnych w czasie i po Mszy św. o godz. 12-tej.
 • Zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”
 1. Dziękujemy za kulturalne sprzątanie na cmentarzu. Gospodarzy prosimy o zabranie liści. Niestety, nie wszyscy zastosowali się do próśb o nie przysparzanie pracownikom cmentarza dodatkowej pracy.
 2. Dziękujemy OSP-Zemborzyce za użyczenie ławek na Mszę św. na cmentarzu.
 3. Dziękujemy za wykonanie regału na klosze zniczy do ponownego wykorzystania i za prace przy oświetleniu cmentarza. Niestety te osoby chcą pozostać anonimowymi. Kolejnym krokiem prac na cmentarzu będzie podłączenie pompy elektrycznej.
 4. Oświetlenie na cmentarzu powinno działać od zmroku do 22-ej. Jeśli ktoś zauważy jakieś usterki w działaniu oświetlenia prosimy dzwonić do p. Dariusza Kijek, naszego grabarza /Tel. 500 251 012/
 5. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Podleśnych od numeru 1 do 30 za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 970 PLN. W piątek, przed odpustem, o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Podleśnych od numeru 31 do 60. Kwiaty na odpust i Święto Niepodległości zapewnia Rada Dzielnicy.
 6. Parafia Św. Antoniego Padewskiego w Lublinie zaprasza na szkolenie Cyberbezpieczna Rodzina.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Aleksandra Rarak, śp. Henryk Golianek, śp. Robert Grądziel, śp. Wanda Kępa, śp. Józef Hładyniuk, Zbigniew Kaźmierczak, śp. Elżbieta Marczyk, śp. Krystyna Stanikowska.