1.W tę niedzielę:
• I niedziela /adoracyjna/ miesiąca.
• Zmiana tajemnic różańcowych
• Wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja po każdej Mszy Świętej.
• Na Mszy św. o godz. 12-tej i po niej spotkanie dzieci I komunijnych.
• Na Mszy św. o godz. 17-tej i po niej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
2. W tym tygodniu:
• Patronują nam:
– W piątek – patronuje nam św. Scholastyka, dziewica, siostra bliźniaczka św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy.
– W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii i udzielimy sakramentu
chorych. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy chorzy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.
• W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9.00.
• Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
od godziny 10:00
– poniedziałek-06 lutego – ul. Ptasia
– wtorek-07 lutego – ul. Pszczela
– czwartek-09 lutego – ul. Tęczowa
– piątek-10 lutego – ul. Ziołowa
– sobota-11 lutego – Nizinna, Łąkowa, Mrówcza, Pasieczna.
3.W przyszłą niedzielę:
• Druga niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie.
• Ofiary do puszki będziemy zbierać na „Fundusz Wschodni”
4. Kandydatom do I Komunii św. i Bierzmowania przypominamy o osobistym przygotowaniu do tych sakramentów /modlitwa, czytanie Pisma świętego
i powtarzanie katechizmu, udział we Mszy św./.
5. Przy naszej parafii powstaje ognisko muzyczne, które oferuje naukę gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, perkusji, a także zajęcia wokalno – aktorskie. Zajęcia indywidualne i grupowe odbywać się będą w domu parafialnym. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 785 272 190.
6. Akcja Katolicka zaprasza na wspólne pielgrzymowanie w tym roku. Spis pielgrzymek w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.
7. Trwa wizyta duszpasterska. Ks. Proboszcz dziękuje za życzliwe przyjmowanie w domach i za wszelkie konstruktywne sugestie dotyczące Parafii. Dziękujemy wszystkim pilotującym księdza. Jest to wielka pomoc, aby nie chodzić po omacku.
8. Na stronie www.psmlublin.pl w czasie trwania wizyty duszpasterskiej pojawia się czasowy link „Wizyta duszpasterska: Lokalizacja Księdza Proboszcza”. Można tam zobaczyć gdzie aktualnie znajduje się Ks. Proboszcz odwiedzający parafian. Zaznaczamy, że jest to nadal wersja eksperymentalna.
9. Mieszkańcom z ul. Krężnickiej, od 181 do 210 numeru, dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 80 PLN na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od 211 do 240 o zorganizowanie sprzątania kościoła.
10. Polecamy prasę katolicką.
11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i pamięta o nas.
12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Jakubowskiej z Lublina. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.
13. Wspominamy naszych bliskich, którzy zmarli w ostatnich 5 latach. W tym tygodniu są to: śp. Adam Frączek, śp. Mirosława Krzewińska, śp. Zofia Krzyżak, śp. Danuta Stachyra, śp. Grażyna Golianek.