1.W tę niedzielę:
 • I Niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zmiana tajemnic różańcowych
 • Dziękujemy księdzu Adamowi za wygłoszone Słowo.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej, w kościele, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Od 8.00 do 20.00 w Szkole Podstawowej nr 39 przy ul. Kreżnickiej 156 odbywają się wybory do Rady Dzielnicy Zemborzyce. Zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach i oddaniu głosu na osoby, które wykażą aktywność i skuteczność w trosce o nasze Zemborzyce.
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek o godz. 19-tej wzorem dwóch ostatnich lat, będzie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem tych rodzin, które z różnych przyczyn nie miały Wizyty Duszpasterskiej i nie planują indywidualnie jej umawiać w tym roku,
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • We wtorek ks. Proboszcz zaprasza wszystkich pomocników-pilotujących go podczas Wizyty Duszpasterskiej na Mszę św. o godz. 18-tej w ich intencji, a następnie na spotkanie na plebanii.
 • We wtorek o godz. 16-tej zapraszamy na warsztaty poetycko-recytatorskie. Warsztaty dla dzieci wraz
  z rodzicami poprowadzi Pani Jadwiga Dajewska.
 • W środę 8 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kobiet.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15.
 • W sobotę o godz. 16.00 na plebanii spotkanie dla osób szukających swego miejsca w Parafii. Pani Bożena Zapała przekaże informacje dotyczące organizacji Kiermaszu Wielkanocnego, a Pani Paulina Juszka opowie o swoim zamiłowaniu do pisania ikon. Potrzebny dobry nastrój i coś do kawy lub herbaty. Informacja u Moniki Zięby – 730 684 052
 • W sobotę w godz. 10.00 – 12.30 Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła” zaprasza na Dzień Otwarty. Szkoła mieści się w Lublinie przy ulicy Jutrzenki 22. Oprócz wysokiego poziomu edukacji dba o formację chrześcijańską oraz relacje z rodzicami w zakresie wychowania dzieci. Więcej na skrzydla.lublin.pl

3.W przyszłą niedzielę:

 • Po każdej Mszy św. krótkie wystąpienie p. Adama Mołdocha – Przewodniczacego Zespołu ds. Przemocy w Rodzinie na temat przemocy, a po wieczornej Mszy św. dłuższa prelekcja i dyskusja w Sali Duszpasterskiej na plebanii.
 1. Mieszkańcom z ul. Ku Słońcu dziękujemy za posprzątanie kościoła W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Kukułczej o zorganizowanie sprzątania kościoła. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.
 2. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl
 3. Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów ogłasza nabór do klas I. Szczegółowe informacje
  w gablocie.
 4. W środę zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską wyznaczaną według wiosek i ulic. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wszelkie ofiary na potrzeby Parafii oraz deklaracje zaangażowania się w różne dzieła w Parafii /Świetlica dla dzieci, Warsztaty Plastyczne dla rodziców z dziećmi, Misterium Męki Pańskiej, Teatr Parafialny, Schola Młodzieżowa, Dziecięca Pantomima Kerygmatyczna, porady prawnicze, psychologiczne, logopedyczne, porady dla rodziców dzieci z autyzmem, animaloterapia przy plebanii, Diakonia opieki nad dzieckiem/. Wizytę Duszpasterską do tej pory przyjęło 1281 rodzin /76%/, nie przyjęło 403 /24%/ .Nadal możemy się, już indywidualnie, umawiać na Wizytę Duszpasterską AD-2023 do końca tego roku kościelnego tj. do 2 grudnia oraz w dowolnym czasie na uroczyste błogosławieństwo nowego domu.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego zorganizowania kiermaszu Wielkanocnego. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację osób niepełnosprawnych w naszej parafii. Tel. kontaktowy Bożena Zapała 692 853 049.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY I STAŚ. Jako zadanie wielkopostne zabieramy gazetkę /za darmo/ dla znajomych i sąsiadów, którzy nie mogli być w kościele. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
  i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Kołodziejczyk z Zemborzyc Podleśnych, śp. Mieczysław Karolak z Lublina /pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00/ i śp. Marian Brzeziński z ul. Krężnickiej /pogrzeb w środę o godz. 14.00/. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 9. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas
  w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Teresa Pyszniak, śp. Danuta Zaborek, śp. Ryszard Tymicki, śp. Helena Materek, śp. Małgorzata Oleksak, śp. Teresa Frączek, śp. Anna Świątek.