OGŁOSZENIA PARAFIALNE
08 sierpnia 2021
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

1.W tę niedzielę:

 • Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zbiórka do puszek.
 • Dziś taca inwestycyjna. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
 • Po Mszy świętej o godzinie 12-tej niespodzianka dla dzieci.

2. W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 • We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 • W środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założyła zakon klarysek;

–  o godz. 17.15 w kaplicy Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączone z litanią ku czci św. Józefa.

 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 • 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
 • Taca w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na Caritas.
 • Trwa miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości Narodu.

4. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
5. Zapraszamy do Klubu Aktywnego Seniora. Spotkania w czwartki po Mszy św. wieczorem.
6. Z racji wakacji kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna jedynie we wtorek, środę i czwartek. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. bądź telefoniczny.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur.
8. Wielkie „Bóg zapłać” parom młodych: Łukaszowi i Monice, Pawłowi i Alicji, Wojciechowi i Kindze za kwiaty do naszego kościoła.
9. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ryszarda Leszcza. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.