W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie.

1.W tę niedzielę:

Święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. To dobry dzień, aby modlić się o różnego rodzaju przemianę w Ojczyźnie, rodzinach i w nas samych.

 • Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu
 • Zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:
  – We wtorek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).
  – W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.
  – W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
  – W piątek, 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami (wspomnienie obowiązkowe).

3.W przyszłą niedzielę:

 • Taca na programy pomocowe realizowane przez Caritas.
 1. Przypominamy, że kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest w poniedziałki i czwartki.
 2. W tym tygodniu kancelaria Cmentarna jest nieczynna.
 3. Świetlica dla matek z dziećmi wstrzymuje swoją działalność do 10 września.
 4. Pan Marek Boryga w dniach 05-13 września 2023 ponownie zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie na Święto Podwyższenia Krzyża. Koszt 730zł + 210 €. Szczegóły u Pana Marka Borygi: 506-606-615.
 5. Loteria fantowa z rzeczy przyniesionych przez Parafian odbędzie się 27 sierpnia.
 6. Dziękujemy mieszkańcom całej ul. Roślinnej za sprzątanie kościoła oraz ofiarę w wysokości 400 zł. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Sarniej.
 7. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Rejak z Lublina. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.
 9. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu jest to: śp. Zbigniew Krzewiński