OGŁOSZENIA PARAFIALNE
7 marca 2021
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Dziś:

 • I Niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/. Po każdej Mszy św. krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • Intencja papieska: Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.
 • W ramach niedzieli „Ad Gentes” w naszej Parafii gościmy ks. Grzegorza Rapę misjonarza z Ługańska. Z terenów Ukrainy objętych działaniami wojennymi. Po Mszy św. ks. Grzegorz, przed kościołem, będzie zbierać ofiary do puszki na potrzeby jego misji.

2.W tym tygodniu:

 • W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. /Prowadzi Legion Maryi/
 • W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele będą nauki przedmałżeńskie.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Taca na ogrzewanie i drobne inwestycje w naszej Parafii.
 • W związku z III falą zachorowań odwołujemy spotkania z dziećmi I-szo komunijnymi i z kandydatami do bierzmowania.
 1. Kancelaria w piątki Wielkiego Postu jest nieczynna. W sprawach rzeczywiście pilnych prosimy przychodzić zaraz po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 do zakrystii.
 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach okresu wielkopostnego – do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej. Niech przeżywany okres w liturgii przybliży nas do Boga i otworzy serca na potrzeby bliźnich.
 3. Akcja katolicka rozpoczyna zbiórkę trwałych produktów żywnościowych dla potrzebujących do kosza, który już jest wystawiony pod chórem, a od przyszłej niedzieli rozpocznie się rozprowadzanie baranków paschalnych i świec paschalnych.
 4. Serdecznie prosimy o zorganizowanie w reżimie sanitarnym zbiórki ofiar na Grób Pański i świąteczna dekorację kościoła z poszczególnych rejonów Parafii.
 5. Rodzicom dzieci I-szo komunijnych przypominamy o uczeniu dzieci pacierza i katechizmu. Kolejne działy z katechizmu do nauki to dział: „O Kościele” i „O grzechu” /str.6-7/.
 6. Za 10 dni, w środę 17 marca o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W czwartek i piątek Msze św. o godz. 9.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W sobotę Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i zakończenie rekolekcji o godz. 15-tej. Przychodzimy całymi rodzinami. Sakrament pokuty w czwartek, piątek i sobotę przed i po Mszy św.
 7. Bóg zapłać Paniom: Agnieszce, Katarzynie i Renacie oraz Kacprowi i Tomkowi za sprzątanie kościoła. Uznanie i wdzięczność tym większa, że była to prywatna, oddolna inicjatywa. Czekamy na kolejne takie inicjatywy.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znamy to powiedzenie: „To, czy w Tobie zwycięża dobro czy zło, nie zależy od przypadku, lecz od tego, czym karmisz swoje oczy, umysł i serce.”
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Edward Prus. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.