1.W tę niedzielę:
 • W liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 • Święto Chrztu Pańskiego to okazja, aby wspomnieć swój sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego. Dobrze byłoby przypomnieć sobie datę własnego chrztu, który kapłan był szafarzem tego sakramentu
 • Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.
 • W zakrystii jest jeszcze do nabycia „Kalendarz Maryjny”
 • II niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie.
 • O godz. 12.00 Msza św. w intencji zmarłego Papieża Benedykta XVI.
 • Na Mszy św. o godz. 12.00 i po niej grać będzie Orkiestra Dęta OSP
  z Niedrzwicy Dużej. 
 1. W tym tygodniu:
 • Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

od godziny 9:30
– poniedziałek-9 I-Z. Dolne /w. III-IV/ nr 1-1c, 17a-46d,
– wtorek-10 I- Z. Dolne  /w. V/ nr 47-62,
– czwartek-12 I- Z. Dolne /w. VI/ nr 63-79,
– piątek-13 – Z. Dolne /w. VII-VIII/ nr 81-108d,
– sobota-14 I -ul. Kukułcza /część lubelska/
od godz. 18:00
– czwartek-12 I -ul. Poranna 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie śpiewać chór parafialny. Po Mszy św. wspólne kolędowanie.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 na zaproszenie ks. Roberta kolędy w naszym kościele będą śpiewać: Izabela Trojanowska, Dariusz Tokarzewski /zespół VOX/, Wojciech i Krystyna Wstęp wolny. Na zakończenie koncertu będą zbierane dobrowolne ofiary.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc. Dziękujemy za wspólne, rodzinne i indywidualne śpiewanie kolęd oraz za udział
  w Parafialnym Orszaku Trzech Króli.
 2. Ze względu na małą ilość chętnych półzimowisko dla dzieci jest odwołane.
 3. Trwa wizyta duszpasterska. Ks. Proboszcz dziękuje za życzliwe przyjmowanie w domach i prosi o więcej sugestii dotyczących ożywienia życia Parafii. Pilotujących księdza prosimy o wcześniejszy rekonesans i w miarę dokładne policzenie rodzin przyjmujących księdza. Po 15 stycznia ks. Proboszcz planuje odwiedzać Parafian z Zemborzyc Podleśnych. Kto by nie chciał przyjąć księdza w swoim domu, bo grypa, bo covid itp., proszę dać jakiś czytelny znak wcześniej osobom pilotującym księdza. Dla tych rodzin, wzorem dwóch ostatnich lat, będzie zorganizowana Msza św. z błogosławieństwem rodziny.
 1. Tadeuszowi i p. Michałowi, naszym kościelnym, dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców
  ul. Krężnickiej od 111 do 130 o zorganizowanie sprzątania kościoła.
 2. Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
  W „Niedzieli” – specjalny dodatek o zmarłym Papieżu Benedykcie XVI.
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nie zapomina o nas.
 4. Wspominamy naszych bliskich zmarłych w ostatnich 5 latach. W tym tygodniu są to: śp. Franciszek Stępowski, śp. Piotr Tymicki, śp. Krystyna Pyszniak.