OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22 sierpnia 2021
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W tę niedzielę:

 • O godz. 15.00 Msza święta po łacinie.
 • Zapraszamy do niedzielnej kawiarenki przy wejściu na plebanię od strony parkingu. Eksperymentalnie, niedzielna kawiarenka, będzie funkcjonować w godzinach południowych, pod chmurką albo w salce na plebanii do końca roku.

 

 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
  • We wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  • W środę – o godz. 17.15 w kaplicy Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączone z litanią ku czci św. Józefa. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

  – w środę o godz. 23-ej z parkingu przy kościele wyrusza parafialna, autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę.

  • W czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w Jasnogórskiej Ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00.

  – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy, możliwość Sakramentu Pokuty. Jest to najlepszy czas do owocnego przeżycia tego sakramentu.

  • W piątek – wspomnienie św. Moniki, matki
   św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
  • W sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

   

  3.W przyszłą niedzielę:

  • Ostatnia niedziela sierpnia – dziękczynienie za plony. W tym dniu błogosławimy wieńce żniwne. Prosimy o przygotowanie pięknych wieńców.
  • Zbiórka do puszek na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
  1. Trwa miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości Narodu.
  2. Razem z wójtem gminy Konopnica przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe do 30 września 2021. Więcej informacji w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jedynie we wtorek i środę. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. bądź telefoniczny.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. Wielkie „Bóg zapłać” Pani Monice za udekorowanie kościoła kwiatami.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.