APEL LUBELSKIEJ POLICJI

Szanowni państwo

Niepokojący jest fakt, że w ostatnim czasie na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odnotowano wzmożoną działalność oszustów, którzy wykorzystując dobroć ludzi starszych wyłudzają od nich pieniądze podając się za policjanta lub osobę bliską.

Schemat jest zawsze taki sam. Przestępcy dzwonią do ofiary, z reguły na numer telefonu stacjonarnego, podając się za członka rodziny, prosząc o przekazanie pieniędzy, przekonując, że mają poważne kłopoty lub podają się za przewoźnika, który dostarczy przesyłkę, której nie zamawialiśmy.

Może również zadzwonić przestępca podający się za funkcjonariusza Policji, który podstępnie wyłudza pieniądze. Oszuści informują swojego rozmówcę,
że prowadzą akcję mającą na celu ujawnienie przestępstwa lub ochrony ich mienia
i oszczędności. W takich sytuacjach z reguły proszą o przekazanie posiadanych oszczędności, celem ich zabezpieczenia przed ewentualną utratą lub wsparcia działań Policji

Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji podczas wykonywanych czynności służbowych nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy.

W takich sytuacjach natychmiast przerwijmy połączenie, zadzwonimy na Policję pod numer alarmowy 112 i skontaktujemy się z rodziną.

Pamiętajmy, o każdym podejrzanym zachowaniu obcych osób, bądź o już zaistniałej kradzieży należy niezwłocznie powiadamiać policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W trosce o państwa bezpieczeństwo, apeluje o zachowanie czujności i rozwagi.

 

KOMENDANT MIEJSKI POLICJI

w LUBLINIE

podinsp. Sławomir Włada