Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Przed południem jest Msza krzyżma świętego w archikatedrze, podczas której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie. Po południu zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie celebrujemy Eucharystii, wspominając ofiarę Chrystusa na Krzyżu. Przypominamy o obowiązku ścisłego postu. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, po niej o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku z odczytaniem opisu Męki Pańskiej, adoracją Krzyża i Komunią św. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w ziemskiej ojczyźnie Chrystusa. Na zakończenie Liturgii Najśw. Sakrament przeniesiony zostanie do Grobu Pańskiego i rozpocznie się adoracja.( plan adoracji umieścimy w gablocie). W wielki piątek w wybranych kościołach Lublina będzie „Noc konfesjonałów.” Plan – umieszczony jest w gablocie.
Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 .(W terenie poświecenie pokarmów o 9.30 w szkole w Zemborzycach Tereszyńskich. Przy okazji poświęcenia pokarmów będzie ustawiony kosz, do którego będziemy mogli złożyć świąteczne pokarmy dla rodzin żyjących w trudnej sytuacji materialnej ( wędliny, pieczywo,słodycze i inne produkty)- prosimy o tym pamiętać.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 18.00 przed kościołem poświęceniem ognia, następnie śpiew orędzia wielkanocnego, bogata Liturgia Słowa i Eucharystia celebrowana na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Podczas Liturgii będziemy odnawiać nasze przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy więc o przyniesienie świec. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy tradycyjną procesją rezurekcyjna o godz. 6.00. (W niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.) Pozostałe godziny Mszy św. bez zmian.