OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27 luty 2022
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1.W tę niedzielę:
W związku z wojną na Ukrainie zbiórka do puszki, dzisiaj i w Środę Popielcową, na rzecz Caritas Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej działającej na terenie, gdzie toczą się walki oraz zbiórka żywości długoterminowej, środków higieny i środków opatrunkowych, koców, śpiworów oraz ubrań /ze względów logistycznych tylko nowych/ na plebanii od poniedziałku do piątku od godz. 10-tej do 16-tej.
 • Kto by chciał pomóc jeszcze bardziej prosimy się zwracać do P. Zawiszy Lesika z Centrum Wolontariatu tel. 510-787-120 lub do P. Marka Lecha, który będzie dyżurować na plebanii w/w godzinach. Pan Marek to nasz pośrednik w kontakcie z Caritas Archidiecezji Lubelskiej /patrz: INFORMACJE KRYZYSOWE punkt 1C/

INFORMACJE KRYZYSOWE

Caritas Archidiecezji Lubelskiej „POMOC DLA UKRAINY” i modlitwa o pokój św. Jana Pawła II
w dodatku do naszej gazetki.

 • Dziękujemy Księdzu Piotrowi za posługę Słowa i pomoc w naszej Parafii.
 • Rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

 

 1. W tym tygodniu:
 • Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. Obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post /raz do syta i dwa razy można posilić się/: „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia”.

 

– po Mszy św. wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– do 6 marca obchodzone są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;

– w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o post i modlitwę w intencji Pokoju po Mszy św. do godziny 21-ej będziemy się modlić na Różańcu rozważając teksty Papieży na temat Pokoju.

 • I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek /I i II cz./ i sobotę /III cz./ o godz. 17.15 Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. W kolejnych tygodniach Wielkiego Postu Gorzkie Żale we wtorki, czwartki i soboty.
 • W piątek dla dzieci Sakrament Pokuty o godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30, a następnie po niej Droga Krzyżowa, a dla młodzieży i dorosłych Sakrament Pokuty od godziny 17.00, o godz. 17.15. Droga Krzyżowa, o godz. 18-tej Msza św.

– patronuje nam św. Kazimierz Królewicz.

 • W sobotę o godz. 8-ej Nabożeństwo I soboty miesiąca oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie się odbywać w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Otwarte będzie wejście boczne.

– W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele będą nauki przedmałżeńskie.

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • I Niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/. Po każdej Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o Pokój i śpiew Suplikacji.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 1. Dziękujemy za udział w nocnym czuwaniu, za modlitwę w intencji Pokoju na Ukrainie. Ks. Wojciech Stasiewicz, którego gościliśmy w naszej Parafii, który ma głosić u nas rekolekcje wielkopostne, a obecnie przebywa w Charkoweie, dziękuje za modlitwę i prosi o modlitwę.
 2. W drugą niedzielę marca wracamy do spotkań przygotowujących do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY I STAŚ. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 4. Wspólnocie Kościoła Domowego dziękujemy za sprzątanie kościoła.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 6. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Roman Wach, ks. Aleksander Miszczuk, ks. Zygmunt Karp, ks. Wiktor Guz, ks. Jan Wielgus, ks. Eugeniusz Sośler.