OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trwa kolejny tydzień wojny w Ukrainie. Matki z dziećmi uciekają. Szukają schronienia w Polsce i całej Europie.

Również nasi parafianie przyjęli uchodźców do swych domów. Zwracamy się z prośbą, aby tym rodzinom, które przyjęły uchodźców inne rodziny pomagały. Trzeba liczyć się z tym, że ta pomoc będzie potrzebna dłużej.

Kolejna prośba, aby nie robić zdjęć uchodźcom i nie publikować ich w mediach społecznościowych, jak również imion, nazwisk, adresów pobytu i skąd przybyli. Ci ludzie szukają schronienia nie tylko od wojny, ale również i od służb rosyjskich.

1.W tę niedzielę:
 • II niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela „Ad Gentes”, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Zbiórka do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 • Przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa.
 • II Niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie.
 • 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. dziesiątek Różańca w intencji nawrócenia Rosji i śpiew suplikacji.
 • Wracamy do spotkań przygotowujących do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli do Eucharystii /I komunii św./ i Bierzmowania. Dzieci I komunijne i ich Rodzice spotkanie rozpoczynają Mszą św. o godz. 12-tej, a kandydaci do Bierzmowania Mszą św. o godz. 17-tej.
 • W związku z wojną na Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.
 • Nadal zbieramy art. spożywcze, środki opatrunkowe i leki przeciwbólowe.
 • Rozpoczynamy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna” – ofiary do puszki pod chórem będą zbierane przez cały Wielki Post.
 1. W tym tygodniu:

Po każdej Mszy św. modlitwa o Pokój na Ukrainie i śpiew Suplikacji.

 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 /przygotowują dzieci I Komunijne/, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. O godz. 18-tej Msza św.
 • W sobotę uroczystość ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z formularza Uroczystości św. Jozefa o godz. 9.00 i 16.00. Pierwsza Msza św. z formularza III Niedzieli Wielkiego Postu o godz. 18.00. NIE BĘDZIE MSZY ŚW.  O GODZ. 8.00.
 • Również w sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9-ej. Adoracja będzie się odbywać w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy do godz. 17.15. Wszystkich zapraszamy do Adoracji, a w sposób szczególny Grupy Parafialne.

– po Mszy św. wieczornej w sali duszpasterskiej na plebanii będą nauki przedmałżeńskie.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Po Mszy św. o godz. 17-tej zapraszamy na projekcję filmu pt „Barabasz”.
 1. Po dwóch latach przerwy 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, wyjdzie z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy na stronie edk.lublin.pl
 2. Za 11 dni rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Mamy nadzieję, że wygłosi je ks. Wojciech Stasiewicz z Charkowa.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszki i na konto
 4. Dziękujemy za udział w całodziennej sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Paniom Grażynom dziękujemy za posprzątanie przedsionka i Kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy, II wspólnocie Kościoła Domowego za posprzątanie kościoła, a Paniom z Zemborzyc Dolnych za dekorację wielkopostną.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Wojciechowską i śp. Edwarda Romanka. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.
 9. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Jan Pruszkowski, ks. Adolf Bała, ks. Henryk Kozłowski, ks. Bogdan Dudek, ks. Władysław Grzebalski, ks. Stanisław Szczuka, ks. Jan Błaszczak, ks. Edmund Idziakowski, ks. Tadeusz Gryta, ks. Mariusz Prącik.