Spontaniczna chęć pomocy i poparcia dla walczącej Ukrainy narodziła się też w sercach młodych. To oni organizują Marsz Solidarności, na który zaproszony jest każdy, kto chce wyrazić swój sprzeciw wobec wojny.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z przyjaciółmi z Ukrainy organizują Marsz Solidarności Młodych.

„Szukasz sposobu, żeby wyrazić swoją solidarność z tym, co się dzieje na Ukrainie? A może właśnie tu przyjechałeś i szukasz młodych takich jak Ty? Działasz w wolontariacie? Pomagasz w zbiórkach? Zastanawiasz się jak pomagać? Zapraszamy Cię na Marsz Solidarności Młodych, który odbędzie się 8 marca 2022. Wyślijmy mocny sygnał o tym, że polsko-ukraińska młodzież marzy o świecie, w którym panuje pokój” – napisali młodzi organizatorzy marszu.

Będzie to czas dla nas, młodych z Ukrainy i Polski! Przestrzeń do spotkania – wspólnej modlitwy, bycia razem czy rozmów o możliwej współpracy. Jak ją wypełnimy – zależy to także od nas.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30 na Placu Litewskim, a następnie marsz przejdzie Krakowskim Przedmieściem i zakończy się czuwaniem modlitewnym w archikatedrze lubelskiej poprowadzonym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej wraz z przyjaciółmi z Ukrainy.