W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

 1. W tę niedzielę:
 • Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 • O godz. 12-tej I Komunia święta.
 • Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na remonty i małe inwestycje.
 • Nie ma dzisiaj kawiarenki ani lodów.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– w poniedziałek – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– w środę – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– w piątek– Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 • Biały Tydzień dla dzieci I Komunijnych. Msza św. codziennie o godz. 18-tej. W Czwartek zapraszamy na godz. 9-tą.
 • W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem

– o godz. 19-tej próba dla kandydatów do bierzmowania.

 • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. według porządku niedzielnego, lecz nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 9-tej wyruszymy tradycyjnie
  z procesją do czterech ołtarzy: od kościoła ulicą Krężnicką do Krzyża przy ulicy Cienistej i z powrotem tą samą trasą. Początek procesji ok. godz. 10-tej. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”– będziemy śpiewać w czasie procesji.

Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas
z błogosławieństwem. Prosimy o pobieranie banerów do dekoracji ołtarzy. IV ołtarz, przy kościele, tradycyjnie przygotowują Rodzice dzieci I komunijnych.

Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej
i Bożego błogosławieństwa.

Już dzisiaj prosimy ustalać  z p. Michałem, kto będzie nieść i jakie feretrony, sztandary.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich: dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych, Gospodynie i Gospodarzy wiejskich
w strojach ludowych, Strażaków, Harcerki i Harcerzy
w strojach galowych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do niesienia Różańca św.
i do funkcji dzwonników.

Po procesji kolejna Msza św. o godz. 12-tej i jeszcze o godz. 17.00.

 • Centralna uroczystość Bożego Ciała w Lublinie rozpocznie się Mszą świętą na Placu Katedralnym o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.
 • Ofiary zebrane na tacę w Uroczystość Bożego Ciała są przeznaczone na stypendia przyznane przez Centrum Jana Pawła II”
 • W piątek, po Bożym Ciele pielgrzymka na Święty Krzyż dla dzieci I Komunijnych.

– Dyspensa Abpa Stanisława Budzika na piątek /patrz: AKTUALNOŚCI/

 • W sobotę – całodzienna Adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.30. Dziękujemy osobom stale dyżurującym, mieszkańcom z Zemborzyc Podleśnych V, VI i Jakubówki. W najbliższą sobotę zapraszamy przede wszystkim mieszkańców ulic: Roślinna, Cienista, Poranna, Rosy, Pasieczna, Bór, Grzybowa, Niezapominajki.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy.
  Z tej okazji Centrum Wolontariatu zaprasza na Misterium modlitewno-muzyczne, które odbędzie się o godz. 19:00 w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej 19.

 

 1. Trwa zbiórka ofiar na remont dachu. Ofiary można składać również w zakrystii w podpisanych kopertach oraz wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Remont dachu”
 2. Dziękujemy za umycie kościoła z zewnątrz.
 3. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie i udekorowanie kościoła oraz odnowienie parkanu.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lucynę Dalmata i śp. Grzegorza Jakubowskiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a najbliższych wspierajmy słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych  kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Franciszek Sysa, ks. Franciszek Łysikowski, ks. Piotr Bondyra, ks. Witold Korsak, ks. Marian Wysocki.