W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789. 

 1. W tę niedzielę:
 • Dziękujemy za ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji Centrum Wolontariatu zaprasza na Misterium modlitewno-muzyczne, które odbędzie się o godz. 19:00 w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej 19.
 • Lody przy wyjściu z kościoła.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– We wtorek – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

 • W poniedziałek – o godz. 19-tej krótkie Nabożeństwo Pokutne, Sakrament Pokuty, spotkanie z ks. Emilem /SMAL/, a następnie próba dla kandydatów do bierzmowania. Po wszystkim zapraszamy na popcorn i watę cukrową.
 • W środę – o godz. 18-tej Sakramentu Bierzmowania, naszej młodzieży, udzieli Ksiądz Arcybiskup Stanisław Wielgus,

– Będzie otwarty dodatkowy parking przy plebani. Na polu przy ul. Pszczelej prosimy nie parkować!!! To pole jest wydzierżawione i powinien tam być jeszcze jeden pokos trawy.

– Nabożeństwo czerwcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

 • W czwartek – Oktawa Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9-tej i 18-tej, a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Tradycyjnie ołtarze przygotowują grupy parafialne.

– przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca. Msza św. o godz. 9-tej i 18-tej.

 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 9-tej i 18-tej.

– zakończenie roku szkolnego. Msza św. w Szkole w Zemborzycach Tereszyńskich o godz. 9-tej.

– wieczorem spotkanie dla młodzieży, która chciała by pomóc w organizacji promocji SMAL-u w niedzielę.

 • W sobotę – całodzienna Adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.30. Dziękujemy osobom stale dyżurującym oraz mieszkańcom z ulic Roślinna, Cienista, Poranna, Rosy, Pasieczna, Bór, Grzybowa, Niezapominajki. W najbliższą sobotę zapraszamy przede wszystkim mieszkańców ulic: Lipska, Stary Gaj, Janowska, Ziołowa, Zagajnikowa
 1. W przyszłą niedzielę:
 • O godz. 12-tej Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów SP 39.
 • Od godz. 10-tej do 19-tej Festyn Rodzinny z racji zakończenia Roku Rodziny. Będzie to festyn inny niż poprzednie. To będzie się działo: promocja SMAL, a w niej atrakcje dla dzieci, konkursy, Wyspa Skarbów, tańce integracyjne, Msza św. o godz. 17-tej, a po niej koncert muzyki klasycznej dla młodzieży!!! i dla wszystkich młodych duchem /przeboje muzyki klasycznej na organach i elektrycznej gitarze solowej/
 • Wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 16.30, przed Mszą św.
 1. Dzieci I Komunijne, wraz z Rodzicami, bardzo pięknie uczestniczyły w Białym Tygodniu.
 2. Wyrażamy naszą wdzięczność za przyozdobienie domów, całemu orszakowi procesyjnemu Bożego Ciała, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom I komunijnym i rocznicowym, policji, OSP, niosącym baldachim, nagłośnienie, feretrony, obrazy, różaniec, grupom parafialnym i wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień był dla nas niezwykły, pełen świadectwa i Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy również za poprawne postawy liturgiczne /klękanie a nie kucanie/ podczas Procesji
 3. Dziękujemy za dbałość i troskę o przydrożne kapliczki i Krzyże,
 4. Dziękujemy za pierwsze ofiary na remont dachu. Ofiary można składać również w zakrystii w podpisanych kopertach oraz wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Remont dachu”
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Talarowską, a we wtorek o godz. 13.30 pożegnamy śp. Kazimierza Markiewicza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a najbliższych wspierajmy słowami wiary i miłości.
 8. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Stefan Wrzołek, ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski, ks. Marian Bielak, ks. Marian Pastuszka, ks. Józef Tymczuk, ks. Zbigniew Borowski, ks. Stanislaw Mamczarz, ks. Kazimierz Błaszczuk.