1. W tę niedzielę:
 • Przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.
 • O godz. 11.30 na cmentarzu Różaniec za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych, a następnie ok. godz. 12.15 Msza św. na cmentarzu.
 • II niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna przeznaczona przede wszystkim na kontynuowanie prac z położeniem kostki brukowej na cmentarzu. Dziękujemy za złożone ofiary.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– w poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

– we wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

– środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

– w piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

 • W poniedziałek przypada także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 • W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
 • W sobotę – przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

– W czwartek, od godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Sakramentu Pokuty

– w sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy osobom stale adorującym /powinno być przynajmniej dwie osoby/ oraz mieszkańcom z ulicy Krężnickiej od 334 do kościoła i Marzanny. W najbliższą sobotę zapraszamy przede wszystkim mieszkańców ulicy Krężnicka od numeru 28 do kościoła

 1. W przyszłą niedzielę:
 • Godzinki o Poczęciu Najświętszej Maryi Panny jak w każdą niedzielę o godz. 7-ej.
 • W naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 12-tej suma odpustowa z procesją. /Prosimy wykorzystać wszystkie feretrony, sztandary, figury procesyjne/. Sumę odpustową odprawi i kazania będzie głosić ks. Krzysztof Wójcik z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie
 • Z racji akcji AUDIKABUS i straganiarzy zajmujących parking prosimy o cierpliwość. Będzie udostępniony teren wokół plebanii.

Prosimy NIE PARKOWAĆ !!! obok nowo zrobionego chodnika przy ul . Pszczelej. To jest pole uprawne.

 • W godzinach 9.00 – 17.00 zostanie przeprowadzona akcja AUDIKABUS – „Twój słuch naszą troską” na parafialnym parkingu w ramach której zainteresowani mogą skorzystać z bezpłatnego przesiewowego badania słuchu oraz z konsultacji specjalistów.
 1. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na remont dachu w zakrystii, przez wpłaty na konto i w rejonach. I tak: Zem. Dolne /wieś V i VI/ – 4 960 PLN, Tereszyńskie /wieś VII -1 735 PLN i wieś VIII 3 350 , oraz ul Krężnicka od Mariny /lewa strona/ – 2 440 PLN. Zebraliśmy już 26% z całej sumy.
 2. W wakacje kancelaria czynna tylko we wtorek i czwartek.
 3. Polecamy nowa stronę internetową dla Rodziców i Dzieci siewca.pl. Jest to strona WWW poświęcona rodzinom, które chcą żyć z Panem Bogiem.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”.
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, uczniom zaś dobrych wakacji.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Nagnajewicz. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie, a bliskich wspierajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Ks. Czeslaw Wiśliński, ks. Józef Podkul, ks. Janusz Krzak, ks. Marceli Mrozek, ks. Emil Altmajer.