OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Intencja Papieska:  Za małych i średnich przedsiębiorców.

 1. W tę niedzielę:
 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Dziękujemy ks. Tomaszowi – Misjonarzowiz Ekwadoru za posługę Słowa. Po Mszy św. będzie zbierać ofiary na rzecz jego misji w Ekwadorze.
 • Od godziny 11.30 do 13.30 na parkingu, piknik strażacki – pokaz sprzętu, możliwość spotkania ze strażakami, przymierzenia hełmu, kombinezonu, lody, popcorn, wata cukrowa, zjeżdżalnia przy kościele.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Sakramentu Pokuty od godz. 17-tej
 • W sobotę całodzienna Adoracja. Dziękujemy osobom stale adorującym /powinno być zawsze przynajmniej dwie osoby/.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • II niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna. Taca na Caritas będzie w kolejną niedzielę tj. 21 sierpnia.
 1. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 2. 15 sierpnia /poniedziałek, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny/ o godz. 18.00 koncert muzyki klasycznej na organach i instrumentach ukraińskich w wykonaniu Giergija i Igora Kurkov.
 3. Dziękujemy za indywidualne ofiary na remont dachu składane w zakrystii i poprzez konto parafialne. Do tej pory zebraliśmy 31% z całej sumy. Niestety ustały zbiórki według ulic i regionów. Ostatnio mieszkańcy z ul. Tęczowej, Mrówczej, Łąkowej i Nizinnej ofiarowali 1720 PLN. Do tej pory zbiórki w regionach zorganizowały ulice: wyżej wymienione, Bór, Grzybowa, Sarnia i Krężnicka /numery domów od 3 do 127/ oraz wioski: Dolne /wieś II, III, IV, V, VI, VII, VIII/, Z. Tereszyńskie /wieś VI, VII, VIII/, Z. Wojciechowskie /wieś III, IV, V/. Obecnie zatwierdzamy projekt remontu.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”, a w niej teksty „Ku zamyśleniu”.
 5. Przypominamy, że poprawna forma pochowania urny z prochami zakłada Mszę św. pogrzebową przy trumnie z ciałem, pożegnanie, a następnie kremację i pochowanie urny z prochami w czasie późniejszym. Wkrótce w gazetce parafialnej ukaże się tekst na ten temat.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Tubek i śp. Teresę Nowacką. W poniedziałek o godz. 13-tej pożegnamy śp. Annę Wójcik /wprowadzenie pół godziny wcześniej/, a we wtorek o godz. 15-tej pożegnamy śp. Jadwigę Ewę Fryga. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.
 8. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Czesław Gronowicz, ks. Mieczysław Bochyński, ks. Edward Wolski, ks. Bogusław Psujek, ks. Stanisław Paździor, ks. Stanisław Grzegorczyk, ks. Andrzej Jurczyszyn, ks. Tadeusz Boguta, ks. Antoni Anyszkiewicz, ks. Kazimierz Zając.