1. W tę niedzielę:
 • Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 • W poniedziałek 1 sierpnia będziemy obchodzili 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
 • We wtorek możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu.
  Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i Wyznanie Wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 • I czwartek, piątek i sobota miesiąca
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17-tej
 • W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00;
 • W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, a następnie całodzienna Adoracja. Dziękujemy osobom stale adorującym /powinno być zawsze przynajmniej dwie osoby/.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Kazania głosić będzie ks. Tomasz Bartmański – Misjonarz z Ekwadoru. Po Mszach św. będzie zbierać ofiary na rzecz jego misji w Ekwadorze.
 • Po Mszy św. o godz. 10.30, na parkingu, piknik strażacki – pokaz sprzętu, możliwość spotkania ze strażakami, przymierzenia hełmu, kombinezonu.
 1. W poniedziałek o godz. 19-tej na plebanii kolejne spotkanie organizacyjne przed Dożynkami.
 2. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 3. Jeszcze w sekretariacie przy Katedrze Archidiecezjalnej można zapisać się na 44-tą Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 3 sierpnia.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”, a w niej teksty „Ku zamyśleniu”.
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. W poniedziałek o godz. 10-tej pożegnamy śp. Zofię Tubek z ul. Parczewskiej, a w środę o godz. 14-tej pożegnamy śp. Teresę Nowacką z Zemborzyc Podleśnych. Wprowadzenie do kościoła pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Stanisław Piotrowicz, ks. Antoni Chemperek, ks. Tomasz Saczewa, ks. Zygmunt Szafran, Tomasz Duda, ks. Stefan Roszkowski.