1. W tę niedzielę:
 • Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. /ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA 108. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY – znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii/.
 • Spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych w czasie i po Mszy św. o 12-tej oraz kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godz. 17-tej. Przypominamy, że pierwszymi i najważniejszymi katechetami są rodzice.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– wtorek – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
– środa – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
– czwartek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
– piątek – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
– sobota – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

 • W środę – po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W sobotę – I sobota miesiąca.
  – nabożeństwo I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 i całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.
  – zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.
  – O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • I niedziela miesiąca tzw. adoracyjna, Zmiana tajemnic różańcowych, Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 16.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
 2. Próba chóru w środę o godz. 19-tej. Powoli, ale chór powiększa się. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcamy do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w niedzielę o godz. 7-ej.
 4. Ksiądz Arcybiskup zaprasza młodzież, a przede wszystkim kandydatów do bierzmowania na spotkanie młodzieży w Pliszczynie w najbliższą sobotę 1 października od godz. 10-tej do 15-tej. Informacja u ks. Andrzeja.
 5. Karty do głosowania w sprawie oświetlenia ul. Pasiecznej są dostępne po każdej niedzielnej Mszy św. przed kościołem. Głosowanie w dniach od 23 września do 10 października. Zmobilizujmy się, aby tym razem wygrał właśnie ten projekt.
 6. Rozpoczynamy powoli remont dachu. Dziękujemy za wszystkie zebrane ofiary na ten cel. Zebraliśmy do dzisiaj 39% z całej sumy. Niestety, niektóre rejony parafii nie zorganizowały zbiórki po domach.
 7. Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinenses ogłasza nowy nabór kandydatów.
 8. Dziękujemy za ukwiecenie kościoła. Po przerwie wakacyjnej będziemy wracać do dyżurów w sprzątaniu kościoła.
 9. Z inicjatywy Legionu Maryi powstał projekt wzbudzenia nieustającej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie, trwający przez 7 dni, kolejno w siedmiu kościołach Lublina w formie tak zwanego JERYCHA. W naszej wspólnocie będzie ona trwała od dnia 4 października /godz. 8:00/ do 5 października /godz. 8:00/. Prosimy poszczególne wspólnoty, by zgłaszały osoby do prowadzenia tej modlitwy w wyznaczonym dniu przez dwie godziny według harmonogramu, który znajduje się w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Chabros. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie i wspierajmy jej bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 13. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.:   Jerzy Jabłoński, ks. Zygmunt Brzozowski, ks. Tadeusz Pelczar, ks. Witold Michałowski, ks. Józef Adamek,
  ks. Jan Skowronek, ks. Henryk Bieńkowski, ks. Jan Strep.