1. W tę niedzielę:
 • III niedziela Adwentu zwana GAUDETE – Radujcie się.
 • II Niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za wszelką Waszą ofiarność i pomoc w utrzymaniu parafii. Dziękujemy również za ofiary składane przez ofiaromat w przedsionku kościoła na utrzymanie parafialnego parkingu.
 • Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem.
 • W ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego „Adventus” w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, o godzinie 19.00 wystąpi Chór Katedry Prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
 • Dzień Palenia Świec – Rodziców, którzy stracili dziecko zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 17-tej w domu parafialnym.
 • Przed kościołem odbywa się świąteczny kiermasz ciast, pierników oraz sianka na stół wigilijny. Młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych zbiera fundusze na udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Przy stoisku możliwe jest również pozostawienie swojej intencji, którą pielgrzymi zawiozą do odwiedzanych miejsc świętych. Serdecznie zachęcamy do wsparcia i ofiarności.
 • Na parkingu kościelnym można kupić choinkę.
 • Nadal rozprowadzamy Kalendarz Maryjny i Świece Caritas.
 1. W tym tygodniu:
 • patronuje nam:

– w środę, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża prezbiter i doktor Kościoła,

– w piątek Mszą św. roratnią rozpoczynają się Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Poprowadzi ks. Zbigniew Wójtowicz. Msze św. w piątek i w sobotę z naukami o godz. 6.00, 9.00, 16.30 /dla rodziców z dziećmi/ i o 18.00 /przede wszystkim dla młodzieży i pracujących/. Dzień Sakramentu Pokuty przewidziany jest w sobotę. Księża będą spowiadać już pół godziny przed każdą Mszą św. i po nauce.

 • W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8-ej i Wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Będzie wystawiony kosz na trwałe artykuły spożywcze dla potrzebujących.
 • Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00.
 • Zakończenie rekolekcji adwentowych. Dzień wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
 1. Od 16 do 22 grudnia obchodzone są kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Pod chórem stoi „drzewko” Akcji Paczuszka dla Maluszka. Z drzewka zabieramy papierowa bombkę z opisem akcji.
 3. W środę o godz. 19-tej, w celu rozplanowania kolędy, spotkanie dla wszystkich, którzy będą wozić, pilotować księdza Proboszcza. Ks. Proboszcz w miarę swoich sił i stanu zdrowia chce sam odwiedzić wszystkich Parafian i prosi o pomoc. Kolęda będzie trwała do 2 lutego albo i dłużej.
 4. W sprawie dekorowania kościoła na Święta proszę konsultować się z Księdzem Andrzejem.
 5. Rodzice maleńkiej Emilki Taczały w naszej parafii zebrali na operację serca dla niej w USA 4 000 PLN. Można pomóc również przez siepomaga.pl. Potrzeba jeszcze ok. 700 tys. PLN.
 6. Pod chórem leżą karty do głosowania na Radnych do Rady Parafialnej. Prosimy z tych nazwisk zaznaczyć tylko dwa.
 7. Remont dachu nad kaplicą Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest już na ukończeniu. Wykonano następujące prace: rozbiórka starego dachu, remont
  i impregnacja konstrukcji dachowej, odeskowanie połaci dachowych i pokrycie z papy, izolacja stropu kaplicy. Obecnie trwają prace przy montażu rynien i pokrycia z blachy miedzianej. Mamy nadzieję, że na wiosnę będziemy mogli odremontować dach nad prezbiterium i zakrystią, która obecnie jest chyba najzimniejszym miejscem w naszym kościele.
 8. Dziękujemy roznoszącym opłatki. Będziemy się starać, aby je roznieść do 17-tego grudnia. Po tym dniu prosimy opłatki pobierać indywidualnie w zakrystii.
 9. Niestety z mieszkańców ul. Krężnickiej od 1 do 50 numeru wczoraj nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od 51 do 60 o zorganizowanie sprzątania kościoła.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Anyszek z Lublina, śp. Roberta Kmieć z ul. Ziołowej, śp. Marianę Gwarda z Lublina. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 13. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. W tym tygodniu są to  śp.: ks. Józef Frankowski, ks. Adam Fabisiak, ks. Jan Urban, ks. Witold Ostaszewski, ks. Marian Rusecki.