W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

 
1.W tę niedzielę:
 • Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacyjnym momentem będzie Triduum Paschalne – trzy najważniejsze dni całego roku liturgicznego.
 • Przypada kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Modlimy się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem.
 • „Wiosenny Kiermasz” Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”.
 • Powoli kończymy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna” – ofiary nadal składamy do puszki pod chórem.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi św. przed Mszą św. /17.30-17.55/
 • Kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorek i środę. W środę o godz. 19-tej w kościele konferencja przed chrztem św.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.
 • We wtorek i czwartek o godz. 17.15 Gorzkie Żale. W piątek po liturgii Męki Pańskiej.
 • W czwartek – Święto Chrztu Polski.
 • O godz. 10.00 próba przed wieczorną Mszą św. dla ministrantów i LSO.
 • TRIDUUM PASCHALNE
 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach z których posługi korzystaliśmy w naszym życiu.

– O godz.18:00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej z obrzędem MANDATUM NOVUM – po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Czuwanie do 21-ej.

 • Wielki Piątek – W tym dniu wspominamy ofiarę Chrystusa dokonaną za nas na krzyżu. Przypominamy o obowiązku zachowania w tym dniu ścisłego postu tzn. ilościowego i jakościowego. Droga krzyżowa o godz. 17:00, po niej o godz. 18:00 liturgia z odczytaniem Męki Pańskiej, Adoracją Krzyża /możliwość uzyskania odpustu zupełnego/ i Komunią Świętą. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony do Grobu Pańskiego i śpiewem Gorzkich Żali rozpocznie się całonocne modlitewne czuwanie.
 • Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele i przy dzwonnicy o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

– O godz. 20:00 gromadzimy się w kościele i rozpoczynamy najbardziej uroczyste i bogate w znaki nabożeństwo Kościoła – Liturgia Wigilii Paschalnej – w trakcie której wyśpiewujemy uroczyste orędzie wielkanocne – EXULTET. Wsłuchując się w bogatą

liturgię słowa będziemy celebrować zmartwychwstanie Chrystusa, nasze zbawienie oraz odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec. Świece prosimy zabezpieczyć okapnikami.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjna procesja rezurekcyjna o godz. 6:00. Następne Msze święte o godzinie 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00. Taca na KUL.
 2. Wielkie Bóg zapłać: za ofiary na Grób Pański i dekoracje w kościele, II wspólnocie Domowego Kościoła za sprzątanie kościoła oraz Akcji Katolickiej za rozprowadzanie baranków wielkanocnych, a p. Pawłowi za przywiezienie osiołka na procesję.
 3. 24 kwietnia /Niedziela Miłosierdzia/ Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Informacja u p. Grażyny Krzewińskiej /Tel. 500 687 206/
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia..
 6. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.:
  Józef Telakowski, ks. Jakub Kopciński, ks. Alojzy Czarnota, ks. Czesław Puliński, ks. Jan Poddębniak.