1.Dzisiaj:

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

 • Słuchamy listu Rektora KUL-u i zbieramy tacę na tę lubelską uczelnię. Bóg zapłać za ofiary

 

2.W tym tygodniu:

 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.

– O godz. 19.00 spotkanie dla młodych, którzy chcą redagować parafialną gazetkę dla młodzieży.

 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Miłosierdzia – Święto Patronalne Caritas. Ofiary do puszki na Fundusz Caritas.
 • Przy dobrej pogodzie może uda się zorganizować lody i bezpłatne atrakcje dla dzieci przy kościele.
 1. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach do godnego świętowania Wielkanocy w naszej Parafii, w nocnym czuwaniu oraz w przebiegu tych świątecznych dni. Chciałoby się wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale obowiązuje parafialne RODO.
 2. Dziękujemy Strażakom z OSP-Zemborzyce, za wartę przy Grobie Pańskim, Paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, młodzieży za przygotowanie Adoracji przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek, p. Pawłowi za prace stolarskie, a ministrantom i LSO za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za liczny udział w Triduum.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Kiermaszu Wielkanocnego. Zebraną kwotę /1350 PLN/ przeznaczono na opłacenie zabiegów rehabilitacyjnych potrzebującej rodzinie w naszej parafii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. Wspominamy naszych bliskich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Barbara Malec, śp. Helena Wydra.