1.W tę niedzielę:

 • Beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej.
 • Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Nasze modlitwy w intencji dzieci, młodzież i wychowawców będą trwały codziennie przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie.
 • II niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje w naszej Parafii.
 • Na parkingu, od godz. 13-tej będzie można sprawdzić słuch w Audiobusie,
 • Dożynki Parafialne i zarazem Festyn Rodzinny. Dziękujemy za przygotowanie wieńców. W programie uroczysta Msza św. o godz. 12-tej, wcześniej korowód w wieńcami i chlebem, następnie o 13-tej część oficjalna i występy zespołów: Mały Głusk, Rola, Chór Kościelny, gwiazda wieczoru „Drewutnia” i Orkiestra Dęta OSP z Niedrzwicy Dużej. Ponadto liczne stragany, zwiedzanie „Stacyjkowa” /Ciuchcia w Zemborzycach/ i atrakcje dla dzieci.
 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papież Innocenty XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.
 • We wtorek w ramach akcji PLAN DLA DZIELNIC, aby ustalić potrzeby i zakres prac remontowych w naszej dzielnicy, odbędzie się „Spacer po Dzielnicy Zemborzyce”. Początek na parkingu przy kościele o godz. 17.00.
 • W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”.
 • W piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Stąd wzywamy Ją jako Współodkupicielkę. Wszyscy, a zwłaszcza chorzy i cierpiący, uczmy się od Niej łączyć własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa. Wtedy mają one wielki sens i są nieocenionym skarbem wielkiej modlitwy całego Kościoła.
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • W środę, 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktora Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe).
 • W sobota, 16 września – św. św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9-tej

– zbiórka ministrantów o godz. 9-tej. Na spotkanie zapraszamy chłopców po I Komunii św.

– o godz. 10-tej spotkanie Oazy Dzieci Bożych na które zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 13 lat.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Jerzy Lis z Ukrainy. będzie głosić kazania i zbierać ofiary do puszki po Mszach św.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 19-27 października. Szczegóły u p. Marka Borygi: 506-606-615.
 2. 21 września w kościele NSJ przy ul. Kunickiego 128 o godz. 19.00 rozpoczynają się katechezy dla dorosłych pt. „Dekalog w świetle Ewangelii, oparte o doświadczenie ks. Rosiniego.
 3. 16 września 2023 r. /sobota/ – Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zaprasza  na Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy W programie: 10.00 –  Różaniec w Kaplicy Matki Bożej Kębelskiej ;10.45 – Świadectwo małżonków o cudzie narodzin dziecka; 11.30 – Konferencja /Dom Pielgrzyma/; 12.30 – Msza św. w intencji o uproszenie upragnionego potomstwa
 4. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki.
 5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Tęczowej od 5 do 167 numeru za posprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę na kościół w wysokości 260 PLN. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców ul. Tęczowej od 195 do 209 numeru.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Heleniak-Daniel z Zemborzyc Tereszyńskich, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12-tej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Tadeusz Grudziński, śp. Lucjan Krzyszczak, śp. Zofia Wojciechowska, śp. Marianna Birska, śp. Jędrzej Kurębski.