1.W tę niedzielę:

 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00.
 • Dziękujemy księdzu Fryderykowi z Winnicy na Ukrainie za świadectwo wiary i służby Kościołowi. My też możemy być misjonarzami w Winnicy poprzez ofiary, które ksiądz Fryderyk będzie zbierać do puszki po Mszy św.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:
  – W poniedziałek –  Władysław Goral, biskup, Kazimierz Gostyński, Stanisław Mysakowski, Antoni Zawistowski, prezbiterzy i Towarzysze, błogosławieni męczennicy, wspomnienie obowiązkowe.
  – We wtorek – św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła, wspomnienie obowiązkowe.
  – Msza św. w intencji kobiet. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.
  – W środę – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik, wspomnienie obowiązkowe.
  – W czwartek – Oktawa Bożego Ciała. Msza św. o godz.18-tej. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, następnie poświęcenie wianków, błogosławieństwo małych dzieci i słodycze dla dzieci. Tradycyjnie ołtarze przygotowują grupy parafialne i rodzice dzieci I Komunijnych.
  – W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 9-tej i 18-tej.
  – W sobotę – Wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  – całodzienna Adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.30.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • W przyszłą niedzielę i 9 lipca będziemy zbierać ofiary na tacę na oświetlenie cmentarza i zamianę pompy ręcznej na elektryczną.
 • Zbiórka do puszek na „Imieniny Brata Alberta”. Bractwo Brata Alberta chce objąć pomocą również osoby potrzebujące z naszej Parafii.
 1. Dzieci I Komunijne, wraz z Rodzicami, bardzo pięknie uczestniczyły w Białym Tygodniu. Oby tak dalej uczestniczyły w niedzielnych Mszach św.
 2. Wyrażamy naszą wdzięczność za przyozdobienie domów, całemu orszakowi procesyjnemu Bożego Ciała, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom I komunijnym i rocznicowym, Policji, OSP, niosącym nagłośnienie, feretrony, obrazy, różaniec, grupom parafialnym i wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień był dla nas niezwykły, pełen świadectwa i Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy również za poprawne postawy liturgiczne /klękanie a nie kucanie/ podczas Procesji.
 3. Dziękujemy za dbałość i troskę o przydrożne kapliczki i Krzyże.
 4. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców ul. Modrej od numeru 25 do końca o wyrażenie swej troski o piękno naszego kościoła poprzez sprzątanie i udekorowanie kwiatami.
 5. Dziękujemy za kolejne ofiary na remont dachu ze zbiórek w regionach: ul. Ku Słońcu – 400 PLN, ul. Ziołowa – 640 PLN, ul. Letniskowa – 550 PLN i Zagajnikowa – 140 PLN, Zem. Podleśne-Jakubówka – 1850 PLN. Ofiary są składane również w zakrystii w podpisanych kopertach oraz wpływają na konto parafialne z dopiskiem „Remont dachu”. Zebraliśmy już 59% z całej sumy. Przepraszamy za nieliczne, choć przykre nieścisłości w ewidencji ofiar, które już wcześniej były złożone. Do 200 tyś. PLN brakuje jeszcze ok. 80 tyś. PLN. W tym tygodniu prace przy dachu nad zakrystią, prezbiterium i kaplicą będą już zakończone. Został uszczelniony dach przy wieżach. Będzie odremontowany dach nad studnią, aby się nie zawalił.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”.
 7. Pamiętajmy – „W progi Boże w godnym ubiorze”.
 8. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana Emilia Telega – żona P. Józefa naszego organisty. Msza św. pogrzebowa w kościele św. Józefa /przy ul. Filaretów/ w piątek, 16 czerwca, o godz. 12.00, następnie złożenie ciała na cmentarzu przy ul. Lipowej. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a najbliższych wspierajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 10. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Kazimierz Markiewicz, śp. Elżbieta Talarowska.