OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11 kwietnia 2021
II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Intencja papieska na miesiąc kwiecień: Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

W związku licznymi zakażeniami korona wirusem przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym. Przy wejściu do kościoła stoi płyn dezynfekujący oraz wyłożone są maseczki. Limit osób dla naszego kościoła, to obecnie 20 osób. Dlatego zalecamy również udział we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Komunia św. będzie również udzielana na zewnątrz, przy głównym wejściu. Idąc do Komunii św. zachowujemy dystans 1,5 m od poprzedzającej nas osoby.

1.Dziś:

 • Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Możemy dzisiaj otrzymać odpust zupełny. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Ofiary do puszki na Fundusz Caritas.
 • Taca na ogrzewanie, drobne inwestycje i remonty. Kończy się już sezon grzewczy, ale trzeba przejrzeć kotły, cały system i wymienić grzejniki na bardziej wydajne. Dlatego nadal będziemy zbierać ofiary w każdą II niedzielę miesiąca na drobne inwestycje i remonty.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej będziemy gościć Panią Laurę Łącz z programem słowno-muzycznym o Janie Pawle II. Głównym inicjatorem i organizatorem tego koncertu jest ks. Robert.

2.W tym tygodniu:

 • W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
 • Obchodzimy Tydzień Miłosierdzia.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Trwamy w radości paschalnej.
 1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 2. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
 3. Wielkie Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie kościoła. Były to panie: Katarzyna Wieprzowska, Agnieszka Dąbrowska i Joanna Stolecka. Nadal oczekujemy na inicjatywy oddolne co do sprzątania i nie tylko.
 4. Rodzicom dzieci I-szo komunijnych przypominamy o uczeniu dzieci pacierza i katechizmu. Kolejne działy z katechizmu do nauki to dział: „O łasce Bożej” i „O sakramentach” /str.8-11/. W maju będą już pierwsze skrutynia.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Genowefy Tkaczyk i śp. Barbary Boryga. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.