OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 kwietnia 2021
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W związku licznymi zakażeniami korona wirusem przypominamy
o obowiązku zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym.

1.Dziś:

 • Trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości paschalnej płynącej z pustego grobu Jezusa Chrystusa.
 • Niedziela Biblijna. Przed każdą Mszą św. czytamy dłuższy fragment Pisma św. z Ewangelii św. Marka.

2.W tym tygodniu:

 • W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
 • Św. Hieronim mówił: Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
 • W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
 • W sobotę o godz. 12-tej I Komunia święta Mikołaja.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Zakończenie Tygodnia Biblijnego.
 • Niedziela Dobrego Pasterza – Niedziela powołaniowa. Kazania będzie głosił ks. Wojciech Rebeta – wychowawca w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie.
 • Taca będzie zbierana na Seminarium Duchowne.
 • Na Mszy św. o godz. 12 – tej będziemy nagradzać dzieci za rozwiązania krzyżówek z kwietniowego Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.
 • Na Mszy św. o godz. 15-tej będzie śpiewał chór „PUERI CANTORES LUBLINENSES” pod batutą ks. Atilla Honti.
 1. Wielkie Bóg zapłać dla Pana Leszka Daniewskiego za inicjatywę i pomoc
  w zrobieniu porządku na parkingu parafialnym i przy cmentarzu.
 2. Wielkie Bóg zapłać kandydatom do bierzmowania za sprzątanie kościoła. Nadal oczekujemy na inicjatywy oddolne co do sprzątania i nie tylko. W najbliższą sobotę swoją troskę o kościół parafialny bierze na siebie Kościół Domowy, a w III niedzielę maja, tj. 15-tego, ponownie kandydaci do bierzmowania.
 3. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. W Gościu Niedzielnym czytamy o Ognisku Światła i Miłości w Łopocznie. Ze swej strony zachęcamy do wyjazdu tam na odrobinę ciszy i skupienia modlitewnego
 4. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. Odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Sobiecki, śp. Kazimiera Sznajderowicz, śp. Irena Tatara, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14-tej oraz śp. Barbara Malec, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.