Szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

Intencja Papieska na luty:

Módlmy się za parafie – Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.

1.W tę niedzielę:
 • Druga niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie.
 • Ofiary do puszki zbieramy dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 1. W tym tygodniu:
 • Patronują nam:

– We wtorek św. Cyryl, mnich i św. Metody, biskup, patronowie Europy, święto

 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9.00.
 • Porządek wizyty duszpasterskiej:

od godziny 10:00
– poniedziałek-13 lutego – ul. Marzanny, ul. Krężnicka /domy przy Krężnicy Jarej.
– wtorek-14 lutego – ul. Niezapominajki, Blok Kolejowy
– środa-15 lutego – ul. Krężnicka /nr 1–68/-poprawione
– piątek-17 lutego – ul. Stary Gaj, ul. Lipska /od skrzyżowania z ul. Stary Gaj do ul. Janowskiej/, ul. Świeża.
– sobota-18 lutego – ul. Lipska.
– poniedziałek-20 lutego – ul. Krężnicka /nr 71A–99B/

3.W przyszłą niedzielę:

 • Młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych będzie śpiewać podczas Mszy św. oraz dawać świadectwo swojej wiary i po raz kolejny zbierać ofiary do puszki na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży
 1. Przy naszej parafii powstaje ognisko muzyczne, które oferuje naukę gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, perkusji, a także zajęcia wokalno – aktorskie. Zajęcia indywidualne i grupowe odbywać się będą w domu parafialnym. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 785 272 190.
 2. Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej Parafii nauki przedmałżeńskie. Spotkania będą w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 17-tej.
 3. Trwa wizyta duszpasterska. Prosimy nadal o pilotowanie ks. Proboszcza i o mały rekonesans przed wizytą, aby potem nie chodzić po omacku.
 4. Na stronie psmlublin.pl w czasie trwania wizyty duszpasterskiej można śledzić, gdzie aktualnie znajduje się Ks. Proboszcz odwiedzający parafian.
 5. Mieszkańcom z ul. Krężnickiej, od 211 do 240 numeru, dziękujemy za posprzątanie i ukwiecenie kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od 241 do 270 o zorganizowanie sprzątania kościoła.
 6. Polecamy prasę katolicką.
 7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
 8. Odeszli od nas: śp. Robert Wybraniec z ul. Lipskiej, /pogrzeb – środa godz. 13:00/ oraz śp. Józef Tylec z ul. Krężnickiej, /pogrzeb – środa godz. 15:00/. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 9. Wspominamy naszych bliskich, którzy zmarli w ostatnich 5 latach.
  W tym tygodniu są to: śp. Zofia Bałabuch, śp. Henryk Dubiel, śp. Wanda Mazur, śp. Leszek Krzewiński, śp. Teresa Kwiecień, śp. Edward Muszyński, śp. Helena Maliszewska.