.W tę niedzielę:

 • Uroczystość Wniebowstąpienia.
 • Dziękujemy za ofiary na budownictwo sakralne.
 • Nadal rozprowadzamy album z kościołami naszej Archidiecezji, który może być dobrym prezentem na różne okazje.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek o godz. 00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Mszę św. będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Cezary Kowalski – Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.
 • Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy.
 • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty o godz. 17.00;
 • W czwartek kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 • W sobotę o godz. 12.00 I Komunia św. dzieci z Zemborzyc Tereszyńskich.

– całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom stale adorującym i zachęcamy również inne osoby.

 • Kontynuujemy II część „Świątecznej Wizyty Duszpasterskiej-AD 2024” i dziękujemy za ofiary  racji Wizyty, które w tym roku składamy na tacę albo  przesyłamy na konto Parafii.
 • Porządek Wizyty Duszpasterskiej:
  – w poniedziałek /13 maja/ od godz. 15-tej /:
  Ziołowa /od numeru 2 do 14C/ oraz rodziny dotychczas nie odwiedzone /prosimy o zgłaszanie/
 • – we wtorek 14 od godz. 15-tej /:-
  Ziołowa //od numeru 17 do 44/ oraz rodziny dotychczas nie odwiedzone /prosimy o zgłaszanie/

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Przyjadą do naszej Parafii kremówki z Wadowic, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Będą rozprowadzane w cenie 8 PLN razem z broszurami z mało znanymi historiami życia św. Jana Pawła II. Kremówka wadowicka to dobry sposób na wspomnienie św. Jana Pawła Wielkiego i przypomnienie jego nauczania
 • Taca na remonty i małe inwestycje w naszej Parafii
 1. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie parkingu przez nasz ofiaromat-„parkomat’”, który znajduje się w przedsionku kościoła.
 2. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na rekolekcje wakacyjne. Wyjazd na oazę to szansa spędzenia czasu wakacji w gronie rówieśników i doświadczenie żywego Kościoła. Szczegóły dotyczące wyjazdu oraz zapisów znajdują się na plakacie i na stronie internetowej: https://lublin.oaza.pl/ozk-2024-zapisy-na-oazy-dla-dzieci-i-mlodziezy/ Oaza to forma rekolekcji przeżyciowych Ruchu Światło-Życie. Program oazy przewiduje pewną część czasu przeznaczoną na rozrywkę, sport, jednak zasadniczym celem jest pogłębienie życia wewnętrznego i formacja biblijno-liturgiczna na odpowiednim do wieku poziomie dojrzałości.
 1. Poszukujemy i chcemy odpłatnie pożyczyć, ogrodową kosiarkę rotacyjną lub listwową. Prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.
 2. W najbliższym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci I komunijnych z Zemborzyc Tereszyńskich.
 3. Dziękujemy za zachowanie kultury stroju w kościele /mimo upalnych dni/ oraz prawidłowych postaw liturgicznych. PAMIĘTAJMY: szorty, koszulki i sukienki bez rękawów, to nie jest strój odpowiedni do kościoła oraz kucanie, to nie jest postawa liturgiczna. Postawy liturgiczne to: klęczenie, siedzenie, stanie, ukłon.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 5. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Barbara Szostek, śp. Sławomir Białek śp. Irena Stefaniak, śp. Genowefa Frąk.