OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. W tę niedzielę:
⦁ Zaraz po Mszy św. słów kilka na temat przemocy powie p. Adam Mołdoch – Przewodniczący Zespołu ds. Przemocy w Rodzinie, a po wieczornej Mszy św. dłuższa prelekcja i dyskusja w Sali Duszpasterskiej na plebanii.
⦁ Rozpoczynamy rozprowadzanie Baranka Paschalnego na stół wielkanocny oraz świec paschalnych na liturgię Wigilii Paschalnej
2. W tym tygodniu:
⦁ We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
⦁ We wtorek o godz. 16-tej warsztaty poetycko-recytatorskie dla dzieci prowadzi Pani Jadwiga Dajewska.
⦁ W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30,
a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15.
⦁ Po raz dziewiąty, w piątek – 17 marca, wyjdzie z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej ⦁ www.edk.lublin.pl . Nasz kościół jest jedną z 14 stacji. Chętnych do pomocy przy wydawaniu gorącej herbaty dla uczestników prosimy o kontakt z P. Grażyną Krzewińską /Tel. 500 687 206/.

3.W przyszłą niedzielę:
⦁ Po Mszach świętych przed kościołem nasza młodzież będzie rozprowadzać palmy.
⦁ Po Mszy św. o godz. 9-tej I część Gorzkich Żali. Aby wiele osób mogło skorzystać ze skarbca treści pasyjnych i otrzymać odpust zupełny również w niedzielę będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
⦁ Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
⦁ Mieszkańcom z ul. Kukułczej dziękujemy za posprzątanie kościoła W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Letniskowej o zorganizowanie sprzątania kościoła. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.
⦁ Zapraszamy do wspólnego organizowania kiermaszu Wielkanocnego. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację osób niepełnosprawnych w naszej parafii. Tel. kontaktowy Bożena Zapała 692 853 049.
⦁ Jako pomoc dla Ukrainy zbieramy niedopalone świece. Przetapia się je potem i robi się palące kaganki przy których można się ogrzać i zagrzać pożywienie. Służy to wielu rodzinom i grupom. Kontakt: S. Bożena Noga (kom. 511 830 116). Można te resztki przynosić na plebanię albo do zakrystii.
⦁ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Jako zadanie wielkopostne zabieramy gazetkę /za darmo/ dla znajomych i sąsiadów, którzy nie mogli być w kościele. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
⦁ Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
⦁ W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Edward Stachyra z ul. Krężnickiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
⦁ Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Joanna Balicka, śp. Sławomir Gieroba, śp. Stanisław Nowacki, śp. Wincenty Berecki, śp. Urszula Szurgocińska Feszczór, śp. Aleksander Szydłowski.